Loteriide levitamine üle maailma

Uudised

2022-09-20

Esimesed teated pärisrahaliste auhindadega loteriidest pärinevad 15. sajandist. Sel ajal olid enamik loteriisid loodud heategevuslikel eesmärkidel, peamiselt võimude poolt. Loteriide populaarsus kasvas veelgi, kuna kontseptsioon levis ülemaailmselt.

Loteriide levitamine üle maailma

Aja jooksul muutusid loteriid kaasaegse kultuuri osaks, mida tõendab tõsiasi, et enamikus riikides on riiklikud loteriid. Enamik valitsusi peab loteriimänge oma majanduse turgutamiseks oluliseks tuluallikaks. Maailma Loteriiliidu avaldatud teabe kohaselt on väljakujunenud loteriide arv praegu 180. Siin on eri asukohtade jaotus.

Ameerika Ühendriigid ja Kanada

Ameerika Ühendriigid on tuntud selle poolest, et enamik loteriisid mis tahes riigis. Enamikus osariikides on riiklikud loteriid, ülejäänud osariikides arutatakse endiselt loteriide kasutuselevõtu üle. 50 osariigist on kuus USA osariiki, kus loteriisid pole, Utah, Alabama, Mississippi, Alaska, Hawaii ja Nevada.

Samuti on kaks riiklikku loteriid, Powerball ja Mega Millions. Enamik täiskasvanuid riigis on mingil hetkel loterii mänginud, muutes loteriid riigis kõige levinumaks hasartmänguvormiks.

Kanadas pole loteriid nii suured kui USA-s. Sellest tulenevalt korraldatakse riigis vaid kolm loterii.

Aafrika loto

Loteriimängud pole Aafrikas nii populaarsed kui teistes piirkondades. Siiski on erinevates riikides mitu loterii, millest piisab, et anda enamikule aafriklastele võimalus mängida kohalikke loteriisid. 

Üks peamisi loteriisid piiravaid tegureid Aafrikas on geograafilised väljakutsed, mis raskendavad juurdepääsu kohalikele piletimüüjatele. Lisaks muudab enamiku riikide majanduslik olukord kodanikel raskeks rahaliste vahendite olemasolu loteriid mängides.

Mitmel arenenud Aafrika riigil on aga riiklikud loteriid. See hõlmab Kenya, Nigeeria, Lõuna-Sudaan, Alžeeria, Ghana, Mauritius, Uganda, Maroko ja Lõuna-Aafrika. Aafrikas on kokku 15 loterii.

Aasia loteriid

Aasia on veel üks kontinent, kus loteriimängud on tohutult populaarsed. Enamik aasialasi peab loterii mängimist viisiks toetada ja kogukonda kuuluda. Lisaks usuvad mõned Aasia kogukonnad, et loterii mängimine on viis, kuidas nende elus õnne näidata. Seetõttu korraldavad vastavad valitsused Aasias enamikku loteriisid, et jagada kasu rohkematele inimestele.

Aasias on 29 loterii. Enamikus Aasia riikides, sealhulgas Liibanonis, Jaapanis ja Laoses, on igaühel ainult üks loterii. Kaks loterii on Mongoolias ja Hiinas ning Lõuna-Koreas neli, mis on suurim arv kogu kontinendil.

Euroopa loteriid

Enamik esimesi loteriisid korraldati Euroopas 15. sajandil ja sellest ajast alates on loteriid populaarsed. Enamikus Euroopa riikides on vähemalt üks riiklik loterii. Eesti on ainuke Euroopa riik, kus on üle nelja riikliku loterii, kusjuures Poolal, Leedul, Liechtensteinil ja Bulgaarial on igaühel neli loterii. Teistes Euroopa riikides on kaks või kolm loterii.

Lisaks mängitakse mitmes riigis loteriisid. Hea näide on Euromillions loterii, mida mängitakse üheksas Euroopa riigis.

Loto Lõuna-Ameerikas

Lõuna-Ameerikas on 26 erinevat kasiinot. Lisaks on mõnes Lõuna-Ameerika riigis mitu riiklikku loterii. Näiteks Brasiilial, Barbadosel ja Argentinal on kummalgi kolm loterii, Costa Rical ja Colombial aga neli.

Järeldus

Üldiselt on USA loteriidest kõige entusiastlikum riik, kus korraldatakse umbes veerand kõigist maailma loteriidest. Teavet nende ja muude loteriide kohta kogu maailmast leiate sellelt lotode edetabeli saidilt. Eeldatakse, et järgmistel aastatel loteriide arv kasvab, mis on suuresti tingitud loteriide ülemaailmsest populaarsusest, mida soodustab enamikus riikides tehnoloogiline areng.

Viimased uudised

Loteriide ajalugu
2022-12-06

Loteriide ajalugu

Uudised