Riigid

Loterii on hasartmängude legaalne vorm paljudes riikides, kuid mitte kõigis riikides. Loteriipileteid müüvad sageli riiklikud organisatsioonid ja piletimüügist saadav raha läheb avalike projektide rahastamiseks. Mõnes riigis ei ole loterii siiski lubatud ja enamikus teistes on veebipõhiseid loteriisid reguleeritud riigi seadustega.

Loteriid on lubatud mängida seni, kuni isik on riigi seaduste ja määrustega ettenähtud vanusest vanem. Loteriimängude mängimise seaduslik vanus on erinev, kuid tavaliselt on see 18 või vanem. Loterii on seaduslik enamikus USA osades, välja arvatud Alabama, Alaska, Hawaii, Mississippi, Nevada, Utah ja Wyoming.

Riigid
Ameerika Ühendriigid
us flag

Ameerika Ühendriigid

Ameerika loteriidel on pikk ja rikkalik traditsioon oluliste avalike tööde ja sotsiaalhoolekande projektide toetamisel. Alates 1776. aastast on USA valitsus kasutanud raha kogumiseks loteriisid, alustades Vabadussõjast, mida rahastati riigi ühe esimese loterii tuludest. 

Kuva rohkem...
Soome

Soome on üks jõukamaid riike maailmas. See asub Põhja-Euroopas, piirneb Norra, Rootsi ja Venemaaga. Selle elanikkond on ligikaudu 5,5 miljonit ja selle pindala on umbes 338 450 ruutkilomeetrit. Statistika näitab, et suur osa riigi täiskasvanud elanikkonnast mängib hasartmänge või mängib lotot. Loteriid on Soome panustajate seas üks populaarsemaid hasartmänguvorme.

Kuva rohkem...
Suurbritannia

Loteriipiletite ostmine on Inglismaal tohutult populaarne. Tegelikult ostab enam kui 70% brittidest regulaarselt pileteid. Ainult kahe naela eest on mängijal võimalus võita tulus jackpot. National Lottery'l on mitmesuguseid populaarseid mänge, mida haldab Camelot UK, riigi hasartmängukomisjoni poolt litsentsitud ettevõte. 

Kuva rohkem...
Leedu

Enamik Leedu kodanikke mängib loterii. 2017. aastal viis Kantar TNS läbi uuringu leedulaste mänguga seotud käitumise kohta. Uuringu järgi mängis aasta jooksul üle 63 protsendi riigi kodanikest. Mängijad kulutasid keskmiselt 4,3 eurot kuus. Võrreldes teiste Euroopa riikidega kulutavad Leedu elanikud piletite ostmisele vähem kui enamik riike. 

Kuva rohkem...
Venemaa

Hasartmängud on Venemaal ebaseaduslikud, kuid loterii mitte. Vene lotot ei peeta hasartmängude vormiks, seega saavad elanikud mängida, kartmata seadust rikkuda. Siiski peaksid veebiloterii mängijad saidi valimisel ettevaatlikud olema. Nad peaksid jääma seaduslike lotomängude juurde ja registreeruma mainekatel platvormidel Internetis loterii jaoks.

Kuva rohkem...
Riigid, kus loterii pole seaduslik

Riigid, kus loterii pole seaduslik

Samuti on see ebaseaduslik teatud riikides, nagu Bangladesh, Brunei, Kambodža, Macau, Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid. Nendes riikides ebaseaduslikuks olemise põhjuseks on asjaolu, et nende valitsused leidsid, et see tekitab kodanikes ebareaalset lootust ja illusiooni rikkusest.

On riike, kus on vaja operaatorilitsentsi või kus riik korraldab loteriisid, nagu Afganistan, Alžeeria, Angola, Aserbaidžaan, Bahrein, Bangladesh, Valgevene, Boliivia, Botswana, Brunei, Burkina Faso, Kamerun, Hiina (v.a. Hongkong ja Macau), Colombia, Costa Rica ja Kuuba.

Riigid, kus loterii pole seaduslik
Loterii üle maailma

Loterii üle maailma

Allpool on toodud mõned aspektid Interneti-loterii saidid maailma eri paigus.

Rahvusvahelised loteriid

Rahvusvahelised loteriid on muutunud üha populaarsemaks hasartmängude vormiks, kuna neid saab hõlpsasti mängida. Numbreid saab valida võrgus ja seda olenemata mängija asukohast. Mängijatel on võimalus saada rohkem võiduvõimalusi mitme pileti omamisega, mida saab teha vaid ühe ostuga.

Lisaks on valida paljude mängude hulgast suurema valikuvõimaluste ja erinevate võidukoefitsientidega. Mängija saab valida ka mängitavate ridade arvu ja panustatavate müntide arvu. See võimaldab panustada nii palju või vähe, mis annab mängijale rohkem võiduvõimalusi.

Kas kõik riigid mängivad loteriid?

Värske küsitluse kohaselt mängivad inimesed vähemalt 176 riigis Internetis loteriid, sealhulgas Ameerika Ühendriikides. Mõned riigid kasutavad loteriid osana oma riiklikust tulust, kui need on seaduslikud, samas kui teised kasutavad neid meelelahutuseks. Uuring näitas ka, et loteriid on kõige enam levinud Aasias ja Aafrikas. Kuna nende piirkondade elanikel on piiratud sissetulekuvõimalused, loodavad nad raha teenimiseks loteriid.

Millised on Interneti-loteriide sarnasused kogu maailmas?

Interneti-loteriides on üle maailma palju sarnasusi. Kõigil neil on üks eesmärke koguda raha heategevusorganisatsioonidele ja kasutada sarnast numbrite valimise süsteemi.

Enamik loteriisid üle maailma põhinevad loosisüsteemil. See tähendab, et arvuti või inimene valib numbri ja seejärel antakse see mängijale. Võiduvõimalus sõltub mängijate arvust ja sellest, kui palju numbreid loositakse. Mida rohkem numbreid loositakse, seda väiksem on tõenäosus, et üks mängija võidab.

Loterii üle maailma
Millised on Interneti-loterii erinevused maailmas?

Millised on Interneti-loterii erinevused maailmas?

Interneti-loterii erinevus maailmas seisneb selles, et mõnes riigis on piirangud sellele, kes võivad mängida ja kui palju võita. Teine erinevus on see, et mõned loteriid on valitsuse juhitud, teised aga eraorganisatsioonid.

Mängija saab osta pileteid mis tahes loteriile Internetis, kasutades krediitkaarti või a PayPali konto, kuid neil ei pruugi olla võimalik oma auhinda vastu võtta, kui nad elavad väljaspool osariike, kus seda loterii pakutakse.

USA-s on palju erinevaid veebiloteriisid pakkuvaid ettevõtteid, millest igaühel on oma reeglid ja piirangud. See konkurents toob kaasa madalamad piletihinnad ja paindlikumad reeglid. Aasias korraldab Interneti-loteriid tavaliselt üks ettevõte, millel võib olla turul monopol.

Millised on Interneti-loterii erinevused maailmas?
Millised riigid mängivad kõige rohkem hasartmänge?

Millised riigid mängivad kõige rohkem hasartmänge?

Enamikus riikides on vähemalt mingi hasartmängude vorm. Maailma Terviseorganisatsiooni läbiviidud uuring hindab, et 1% maailma täiskasvanud elanikkonnast ehk 155 miljonit inimest tegeleb hasartmängudega ja neile meeldib mängida parimatel loteriisaitidel.

Hasartmängud on kõige levinumad riikides, kus on kõrge SKT ja madal sissetulek elaniku kohta. Sellistes riikides nagu Ameerika Ühendriigid ja Austraalia on kõrge SKT elaniku kohta ja madal hasartmängude levimus, samas kui sellistes riikides nagu Vietnam ja Hiina on madal SKT elaniku kohta ja suur hasartmängude levimus.

Lisaks Ameerika Ühendriikidele on teistel riikidel, kus on palju mängijaid, kes mängivad parimatel loteriisaitidel, Austraalia, Uus-Meremaa, Singapur, Indoneesia, Kanada ja Taiwan.

Hasartmängud on seaduslikud ja reguleeritud paljudes riikides üle maailma, kuid kõige levinum on see riikides, kus hasartmängudesse suhtutakse liberaalselt. Need riigid hõlmavad järgmist:

 • Austraalia
 • Kanada
 • Costa Rica
 • Tšehhi Vabariik
 • Taani
 • Soome
 • Prantsusmaa
 • Saksamaa
 • Itaalia
 • Jaapan
 • Läti
 • Leedu
 • Luksemburg
 • Uus-Meremaa
 • Norra

Interneti-loteriid on populaarsed Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Ühendkuningriigis. Interneti-loteriide populaarsus on viimastel aastatel kasvanud. Hiinas ulatus 2020. aastal Internetis loteriisid mängivate inimeste arv üle 1 miljardi. Online-loteriisaitide mängud on populaarsed kogu maailmas, sealhulgas sellistes riikides nagu India, Hiina, Malaisia, Kanada ja Filipiinid.

Millised riigid mängivad kõige rohkem hasartmänge?