Loterii vs kraapekaardid: kummal on parem võiduvõimalus?

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Kas olete kunagi mõelnud, kas kraapekaardid või loteriipiletid pakuvad paremaid võiduvõimalusi? Kraapekaarte saab nautida sentigi kulutamata ja need on õnnemängud. Paljud inimesed eelistavad aga oskuspõhiseid mänge, eriti võrgus.

Kasumi osas pakuvad loteriipiletid suuremat väljamakset kui kraapekaardid. Kahjuks on loteriivõidu tõenäosus astronoomiliselt väike, mistõttu on väga ebatõenäoline, et te kunagi võidate. Kraapekaartidel on seevastu väiksemad jackpotid, kuid sagedasemad väljamaksed, mistõttu on need rahaliselt parem panus kui loterii mängimine.

See artikkel selgitab, kuidas kraapekaardid töötavad, võiduvõimalusi, kui palju võite võita ja kuidas teile võidu korral makstakse.

Loterii vs kraapekaardid: kummal on parem võiduvõimalus?

Mis on kraapekaardid?

Kraapekaardid, mida tuntakse ka kraapides või kraapides, on õnnemäng, mis sarnaneb loteriiga, kuid on oluliselt lihtsam mängida ja pakub kiireid auhindu. Kraapekaardimängud Seetõttu nimetatakse neid mõnikord kiirmängudeks.

Nii kujundust kui ka kraapekaartidega mängitavaid mänge saab varieerida. Siiski on kraapekaardi võitmise protsess tootest olenemata sama: lihtsalt kraapige hõbedane kate maha, et oma auhind paljastada.

Enamasti pole kraapekaartide pakutavad auhinnad ligilähedaseltki võrreldavad loto jackpotide pakutavatega. Võidud algavad ühest dollarist ja võivad kokku ulatuda miljonite dollariteni.

Kraapekaardimänge on lihtne kätte saada, sest saate neid osta peaaegu igast bensiinijaamast või nurgapealsest poest. Kui loteriipileti hind võib langeda 1 dollarini, siis mõne kraapekaardi väärtus võib ulatuda 100 dollarini. Kallimatel kaartidel on tavaliselt seotud suuremad auhinnad.

Kraapekaartide ja loteriimängude võrdlemine

Loteriid hõlmavad sageli numbrite valimist etteantud kuni 69-kohalisest kogumist.

Pärast otsuse tegemist peate täitma valitud numbritega mängulehe ja andma selle loterii esindajale. Ametnik sisestab teie valikud arvutisüsteemi, mis seejärel prindib teie sedelile vastava loteriipileti.

Loosimised toimuvad tavaliselt kaks korda nädalas, tavaliselt laupäeviti ja kolmapäeviti. Loteriiametnikud kasutavad loosimise ajal spetsiaalset masinat, mis on eellaaditud pallidega, millel on kõik numbrid.

Pallid vabastatakse masinast juhuslikult. Teile antakse jackpot, kui kõik teie piletile trükitud numbrid ühtivad täpselt numbritega, mis on trükitud ühele pallile, mille masin on välja lükanud. See, millises järjekorras numbrid teie piletile ilmuvad, ei oma tähtsust.

Kui võidunumbrid arvab ära rohkem kui üks isik, jagatakse pank nende vahel proportsionaalselt. Kui õnnelikku võitjat pole, suureneb jackpot kuni järgmise loosimiseni. Suurem jackpot tähendab tavaliselt, et järgmisel loosimisel osaleb rohkem inimesi lootuses võita tükk pirukast.

Kraapekaardi ja loterii koefitsientide mõistmine

Kraapekaardid: õnnemäng

Kraapekaardid pakuvad lihtsat hasartmängu: ostate kaardi, kraapite selle pinna maha ja vaatate, kas olete võitnud auhinna. Võiduvõimaluse määravad kaks tegurit: toodetud piletite koguarv ja auhindade arv. Näiteks kui mäng vabastab 20 miljonit piletit ja pakub 6 miljonit auhinda, on mis tahes auhinna võitmise tõenäosus ligikaudu 1:3,33. Need koefitsiendid on aga erinevad, kuna pileteid müüakse ja auhindu välja nõutakse.

Paljud loteriiorganisatsioonid pakuvad teavet väljanõutud ja väljavõtmata auhindade arvu kohta, mis aitab teil mõista teie praeguseid võiduvõimalusi. Üldiselt on kraapekaardimängus peaauhinna kättesaamise tõenäosus suur – sageli 1 miljonist –, samas kui väiksemate auhindade võitmise tõenäosus on soodsam.

Loterii koefitsiendid: sügavam sukeldumine

Loteriimängud, nt Loto 6/49 või Powerball, nõuavad mängijatel numbrite valimist suurest kogumist, võitjad määratakse juhusliku loosimise teel. Võiduvõimalused varieeruvad oluliselt olenevalt mängureeglitest ja numbrifondi suurusest. Näiteks Kanada loto 6/49 puhul on jackpoti saavutamise tõenäosus 1:13 983 816. Selleks on vaja sobitada kõik 6 numbrit 49-st.

Seevastu Powerball ja Mega Millions Ameerika Ühendriikides kasutavad vastavalt 69 ja 70 numbrist suuremaid kogumeid. Powerballi jackpoti võitmise tõenäosus on umbes 1:292,2 miljonit, mis on veidi parem kui Mega Millionsi koefitsient 1:302,5 miljonit.

Kas kraapekaardid on paremad kui loterii?

Oluline on märkida, et kuigi loterii pakub suuremaid väljamakseid, on võiduvõimalus palju väiksem kui kraapekaartidel, kus halvima stsenaariumi koefitsient on 1:12. Nii loteriid kui ka kraapekaardid on kujundatud nii, et väiksemad auhinnad võidetakse sagedamini. Teie võimalused valida kuuest numbrist koosnevast rühmast üks õige number on paremad kui teie võimalused kõik kuus numbrit õigesti valida.

Kraapekaartidel on väiksemate auhindade jaoks prinditavate kaartide arvus märkimisväärne erinevus võrreldes suuremate auhindade jaoks trükitud kaartide arvuga. Järelikult on enamik võidupiletiga kraapekaarte sobilikud vaid väiksemate summade jaoks.

Arvestades loterii või kraapekaardi mis tahes auhinna võitmise tõenäosust, mis on vastavalt üks kahekümne neljast ja üks kaheteistkümnest, on väga tõenäoline, et võidate auhinna, kui ostate ühe neist mängudest vähemalt kord igas kaksteist ostu.

Tasub meeles pidada, et kõige lihtsamad auhinnad on $2. See tähendab, et koefitsient 1:24 ja 1:12 annavad suure tõenäosusega 2 dollari suuruse võidu. Lisaks, kui investeerite sama summa raha nii loteriipiletitesse kui ka kraapekaartidesse, kahekordistate teie raha viimasele.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Mis on kraapekaardid?

Kraapekaardid, tuntud ka kui kraabid või kraabid, on lihtsalt mängitavad õnnemängud. Need hõlmavad pinna kriimustamist, et paljastada võimalikud auhinnad. Neid kaarte on erineva kujunduse ja teemadega ning võidud võivad ulatuda väikestest summadest miljonite dollariteni.

Kuidas kraapekaardid töötavad?

Mängimiseks ostate kraapekaardi ja kraapite kattekihi maha mündi või muu sarnase esemega, paljastades selle all olevad sümbolid või numbrid. Kui need sümbolid või numbrid vastavad kaardil näidatud võidukombinatsioonile, võidate auhinna. Protsess on kiire ja lihtne.

Kui suur on tõenäosus kraapekaardiga võita?

Kraapekaardi võidu tõenäosus sõltub toodetud piletite arvust ja saadaolevate auhindade arvust. Näiteks kui ringluses on 20 miljonit piletit 6 miljoni auhinnaga, on mis tahes auhinna võitmise tõenäosus ligikaudu 1:3,33. Need koefitsiendid muutuvad, kui pileteid müüakse ja auhindu välja võetakse.

Kuidas valitakse loterii numbreid?

Loteriis valivad mängijad numbrid etteantud vahemikust. Näiteks võite valida kuus numbrit 49-st koosnevast kogumist. Pärast numbrite valimist esitate oma valiku loosimiseks.

Kui sageli loosimised toimuvad?

Loosimised toimuvad tavaliselt kaks korda nädalas, sageli laupäeviti ja kolmapäeviti. Loosimine hõlmab numbrite juhuslikku valimist spetsiaalse masina abil, mis on täis nummerdatud pallid.

Mis juhtub, kui loterii võidab mitu inimest?

Kui rohkem kui üks inimene arvab õigesti loosi võidunumbrid, jagatakse jackpot kõigi võitjate vahel võrdselt. Kui keegi ei võida, liigub jackpot järgmisele loosimisele, mille tulemuseks on sageli suuremad jackpotid ja suurem osalus.

Mis on loterii võitmise tõenäosus?

Loterii koefitsiendid on olenevalt mängust väga erinevad. Näiteks Kanada loto 6/49 võitmise tõenäosus on umbes 1:13 983 816. Suuremate loteriide puhul, nagu Powerball või Mega Millions, võivad koefitsiendid olla vastavalt 1:292,2 miljonit või 1:302,5 miljonit.

Kas kraapekaardid või loteriipiletid on parem panus?

Kraapekaardid pakuvad väiksemaid jackpotte, kuid sagedasemaid väljamakseid, muutes need paremaks võimaluseks järjepidevate väiksemate võitude saamiseks. Loteriipiletid annavad võimaluse suuremateks jackpotideks, kuid oluliselt väiksema võiduvõimalusega.

Kui palju saate kraapekaartidega võita?

Kraapekaartide auhinnad võivad olla väga erinevad. Need võivad alata ühest dollarist ja ulatuda miljoniteni. Kaardi väärtus korreleerub sageli potentsiaalse auhinnasummaga; kõrgema hinnaga kaardid pakuvad tavaliselt suuremaid auhindu.

Kas kraapekaarte ja loterii tasub mängida?

Kuigi nii kraapekaardid kui ka loteriipiletid pakuvad põnevust potentsiaalse raha võitmisest, tuleks neid mängida vastutustundlikult. Pidage meeles, et need on õnnemängud, millel pole võidu garantiid. Koefitsiendid on üldiselt mängu operaatori kasuks, seega on oluline mängida pigem lõbu pärast kui rahateenimise eesmärgil.