Loteriide ja hasartmängude panuste juhend

Uudised

2022-07-19

Hasartmängudel ja loteriil on väga väike vahe, mida enamik tänapäevaseid panureid ei mõista. See põhjustab sageli tuliseid vaidlusi nende vahel, kes üritavad neil kahel vahet teha. Juriidiliste definitsioonide kohaselt on loterii mäng asjakohaste kehtestatud reeglitega, kus mängijad ostavad pileteid, mis annavad võimaluse võita rahalisi auhindu või mõnda muud ette nähtud auhinda. 

Loteriide ja hasartmängude panuste juhend

Mängijad saavad kaaluda palju loteriisid. Alustuseks loterii edetabeliplatvormid võib aidata mängijatel valida endale sobivaima. Teisest küljest viitab hasartmäng vastastikusele panusele või mängule, mis järgib võiduka poole või isiku kindlaksmääramiseks kehtestatud reegleid. Osalejad ostavad piletid vabatahtlikult, riskides pileti väärtuse kaotamisega, sooviga saada rahalisi või muid soovitud väärtusi.

Sarnasused, mis panevad mängijad loteriid ja hasartmänge võrdlema

Peamine sarnasus hasartmängude ja loteriide vahel on see, et panustajad riskivad rahaga, kuid neil on võimalus võita rohkem, kui nende panused lähevad üle. Loterii puhul on riskitavaks rahaks summa, mis kulub loteriipiletite ostmiseks ja loosimise ootamiseks. Samuti panustavad panused hasartmängudes mängu tulemusele.

Veel üks sarnasus on see, et panustajatel pole võimalust tulemust kindlaks teha, mis tähendab, et nii loteriid kui ka hasartmängud on puhta õnne mängud.

Ja millised on erinevused?

Peamine erinevus hasartmängude ja loteriide vahel seisneb võistluse olemuses. Loteriides tundub, et mängijad võistlevad sageli üksteisega. Seda seetõttu, et võitjatele pakutavad auhinnad sõltuvad piletimüügist kogutud summast. Mängijad ei mõjuta auhinna suurust. 

Hasartmängude puhul mängivad panustajad hasartmängukorraldaja, mitte teiste mängijate vastu. Mängijatel on ka võimalus mõjutada võidusummasid, valides neile kõige sobivamad koefitsiendid. Hasartmänge on mitut tüüpi, sealhulgas spordiennustused ja kasiinomängud, mis kõik pakuvad erinevaid mänguvõimalusi ja koefitsiente.

Kas loteriid on paremad kui hasartmängud?

Enamiku hasartmänguekspertide sõnul pole selget viisi kindlaks teha, kas loteriid on hasartmängust paremad. Ideaalis oleneb kõik mängija eelistustest ja konkreetsetest vajadustest. Kõik need pakuvad kõrgetasemelist põnevust, mida enamik panureid tavaliselt otsib peale auhinnaraha.

Põnevuse tase, mida mängijad võivad kogeda, sõltub mitmest tegurist. Esimene on võimalik rahasumma, mida panustajad võivad võita. Mida suurem summa, seda põnevam on kogemus. Panustamise või loteriipiletite ostmiseks kasutatud summa aitab samuti kaasa põnevuse tasemele, kuna see näitab summat, mille panustajad kaotavad, kui tulemused ei lähe soovitud viisil.

Võidutõenäosus on teine tegur, mis soodustab nii loteriide kui hasartmängude pakutavat põnevust. Mida suurem on võiduvõimalus, seda rohkem loositakse ja kogevad suuremat põnevust. Põnevusteguri lõplikuks mõjutajaks on kestus enne panuse tulemuste kindlaksmääramist ja see, kui kaua kulub enne, kui panustajad saavad uuesti mängida. Mida lühem aeg, seda põnevam on panus. Samuti ei jää mängijatel piisavalt aega uuesti mängimise osas ratsionaalsete otsuste tegemiseks, kui võimalus uuesti panustada antakse kiiresti.

Viimased Mõtted

Arvukate arvamuste põhjal otsustades peab enamik loosimängijaid loteriid hasartmängude vormiks, mis on tehniliselt tõsi. Siiski on selge erinevus, mida enamik panureid teab, kuid ei pruugi seda hinnata. Erinevused ei oma ka suurt tähtsust, eeldusel, et mängijad saavad selle, mida tahavad ja naudivad mängukogemust.

Viimased uudised

BetGames käivitab oma esimese online-loteriimängu Instant Lucky 7
2023-08-07

BetGames käivitab oma esimese online-loteriimängu Instant Lucky 7

Uudised