Uudised

February 15, 2024

Endine kuberner on Alabama uue loteriiettepaneku vastu

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Endine kuberner Don Siegelman rääkis hiljuti Alabamas uue loteriiettepaneku kohta ainult WVUA 23-le. Ta väljendas muret ja teatas, et ei toeta ettepanekut, kui eelnõusse olulisi muudatusi ei tehta.

Endine kuberner on Alabama uue loteriiettepaneku vastu

Kavandatud hasartmänguseaduse eelnõu

Kavandatava hasartmänguseaduse eelnõu eesmärk on lubada kuni 10 kasiinosaiti lauamängude ja mänguautomaatidega, luua riiklik loterii ning võimaldada spordiennustusi nii isiklikult kui ka veebiplatvormide kaudu.

Siegelmani eelmine loteriiarve

1999. aastal esitas endine kuberner Siegelman loterii, mis pandi rahvahääletussedelile, kuid kukkus lõpuks läbi. Ta usub, et tema eelnõu kogus toetust, kuna see keskendus riigi hariduse kasu toomisele. Samas väidab ta, et praegune hasartmänguseaduse eelnõu ei sea haridust esikohale.

Vastuseis kasiinodele

Kuberner Siegelmani vastuseis seaduseelnõule ulatub loteriist kaugemale. Ta rõhutab, et kui kasiinod kaasatakse, tuleks läbipaistvuse tagamiseks ja eelistamise vältimiseks iga litsents avalikult välja pakkuda. Ta väljendab muret võimalike huvide konfliktide ja maksumaksjate usalduskohustuse rikkumise pärast.

Vähene keskendumine haridusele

Siegelman rõhutab, et kavandatav eelnõu ei sea haridust esikohale. Ta usub, et kasiinode kaasamine on kingitus tundmatutele üksustele ning kasiinolitsentside avaliku pakkumise puudumise tõttu on lauale jäänud miljardeid dollareid.

Mure järelevalve pärast

Kuberner Siegelman väljendab muret ka mängukomisjoni pärast, mis jälgiks operatsiooni. Ta muretseb, et komisjon võivad koosneda pigem poliitilistest isikutest kui kvalifitseeritud ärispetsialistidest, kes teeksid otsuseid maksumaksjate huvides.

Alabama loterii ajalugu

Alabama on üks viiest osariigist, kus praegu loterii ei toimu. Kui seadusandja ettepaneku heaks kiidab, oleks see osariigi ajaloos teine ​​loteriireferendum.

Kokkuvõtteks võib öelda, et endine kuberner Don Siegelman on uue loteriiettepaneku vastu, välja arvatud juhul, kui tehakse olulisi muudatusi hariduse prioriteediks, kasiinode litsentsimise läbipaistvuse tagamiseks ja kvalifitseeritud mängukomisjoni loomiseks. Ta soovitab seadusandjal enne otsuse tegemist neid muresid kaaluda.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

Tuleviku avalikustamine: globaalne loteriiturg tõuseb 2031. aastaks 430,4 miljardi dollarini
2024-05-15

Tuleviku avalikustamine: globaalne loteriiturg tõuseb 2031. aastaks 430,4 miljardi dollarini

Uudised