Uudised

October 27, 2023

Uplink: elumuutev värav kaasahaaravale mängule

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Kas mäletate perearvuteid? Enne tahvelarvutite ajastut ostsid keskklassi pered küsitavatest arvutipoodidest ülehinnatud arvuteid, mida kogu pere jagas. Kuid laste ja täiskasvanute tehnoloogilise mõistmise puudumise tõttu muutuvad need arvutid kiiresti loiuks, neid vaevavad kahtlased allalaadimised ja kahtlased tööriistaribad. Alles siis, kui mu vend välja kolis, süvenesin arvutimängudesse.

Uplink: elumuutev värav kaasahaaravale mängule

Elu muutev soovitus

Minu 14. sünnipäevaks ostis ema mulle mänguarvuti, mis hoolimata ülehinnatud hinnast sai väravaks täiesti uude mängumaailma. Inimesena, kes oli tuttav ainult Newgroundsi tasuta Flash-mängudega, otsisin erinevatelt kogukondadelt soovitusi selle kohta, milliseid mänge saaksin oma vananenud masinas mängida. Üks inimene soovitas häkkimismängu nimega Uplink ja see soovitus muutis mu elu.

Uplinki maailm

Uplink on häkkimise simulaator, mis avaldab austust klassikalistele häkkimisfilmidele, nagu Sneakers ja Hackers. Mängus võtad endale häkkeri rolli, kes täidab erinevaid ülesandeid, näiteks muudab identiteeti ja hävitab andmeid. Esialgu on häkkimine sama lihtne kui paroolimurdja kasutamine, kuid mäng tutvustab kiiresti uusi kontseptsioone, nagu logide kustutamine ja võrkudes navigeerimine. Kuigi mäng pakub mängusisest abi, nõuab teatud kontseptsioonide valdamine katse-eksitusi, mille tulemuseks võib olla vahelejäämine ja mängu lõppemine.

Keelekümblus ja kaasamine

Enne Uplinki keerles minu mängukogemus arkaad-stiilis mängude ümber, nagu Mario, Grand Theft Auto ja Alien Hominid. Uplink pakkus aga erineval tasemel keelekümblust ja kaasatust. Selle ambientne heliriba, retrofuturistlik visuaal ja ainulaadne mänguviis võlusid mind nagu ükski teine ​​mäng varem. Sain kinnisideeks, uurisin kõike mängu ja selle arendajate kohta, ostsin nende teisi mänge ja lugesin isegi Uplinki disainidokumente.

Emotsioonide jõud

Uplinki eristab tema võime tekitada erinevaid emotsioone. Kuigi mäng võib olla lõbus, tekitab see ka pingeid, frustratsiooni ja paranoiat. See tahtlik disainivalik täiustab kogemust, pannes mängijad end tõeliselt häkkeritena tundma. Uplink tõestab, et mäng ei pea keskenduma ainult lõbutsemisele, et olla tõhus ja meeldejääv.

Peale lõbu

Arusaam, et mängud peaksid olema ainult lõbusad, on piirav. Nii nagu õudusmängude eesmärk on pigem hirmutada kui lõbustada, näitab Uplink, et laiema emotsioonide ringi uurimine võib luua mõjuvama mängukogemuse. Mängud võivad tekitada pingeid, paranoiat ja eufooriat ning nende emotsionaalsete reaktsioonide võtmine mängukujunduses on oluline.

Järeldus

Uplink muutis minu mängukogemuse revolutsiooni ja avas mu silmad mängudisaini võimalustele. See näitas mulle, et mängud võivad olla enamat kui lihtsalt meelelahutus; need võivad olla kaasahaaravad, mõtlemapanevad ja emotsionaalselt kaasahaaravad. Uplinki mõju ulatub mängumehaanikast kaugemale, andes tunnistust lugude jutustamise jõust ja mängude arendamise kunstilisusest. Seega, järgmine kord, kui mängite mängu, mõelge emotsioonidele, mida see tekitab, ja hindage selle sügavust ja mõju.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

Tuleviku avalikustamine: globaalne loteriiturg tõuseb 2031. aastaks 430,4 miljardi dollarini
2024-05-15

Tuleviku avalikustamine: globaalne loteriiturg tõuseb 2031. aastaks 430,4 miljardi dollarini

Uudised