Uudised

October 27, 2023

Revolutsiooniline arvutinägemine: LLaVA ja peenhäälestuse jõud

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Olen hiljuti süvenenud arvutinägemise maailma ja avastanud põneva nägemiskeele mudeli nimega LLaVA. See mudel on revolutsiooniliselt muutnud mudeli õpetamise protsessi kujutise spetsiifiliste tunnuste äratundmiseks.

Revolutsiooniline arvutinägemine: LLaVA ja peenhäälestuse jõud

Traditsiooniliselt nõudis mudeli koolitamine pildil auto värvi äratundmiseks töömahukat ja nullist väljaõpet. Kuid selliste mudelite puhul nagu LLaVA piisab sellest, kui küsite seda küsimusega "Mis on auto värvi?" ja voilaa! Saate oma vastuse, null-shot stiilis.

See lähenemine peegeldab edusamme, mida oleme näinud loomuliku keele töötlemise (NLP) valdkonnas. Selle asemel, et keelemudeleid nullist välja õpetada, viimistlevad teadlased nüüd eelkoolitatud mudeleid vastavalt oma konkreetsetele vajadustele. Samamoodi liigub arvutinägemine samas suunas.

Kujutage ette, et saate lihtsa tekstiviipa abil piltidest väärtuslikku teavet ammutada. Ja kui teil on vaja mudeli jõudlust parandada, võib väike peenhäälestus teha imesid. Tegelikult on minu katsed näidanud, et peenhäälestatud mudelid võivad isegi nullist treenituid ületada. See on nagu mõlemast maailmast parim!

Kuid siin on tõeline mängumuutja: alusmudelitel on tänu ulatuslikule koolitusele tohutute andmekogumite alal märkimisväärne arusaam piltide esitustest. See tähendab, et saate neid täpsustada vaid mõne näitega, välistades vajaduse koguda tuhandeid pilte. Tegelikult võivad nad õppida isegi ühest näitest.

Arenduskiirus on piltidega suhtlemiseks tekstiviipade kasutamise teine ​​eelis. Selle lähenemisviisi abil saate kiiresti luua arvutinägemise prototüübi sekunditega. See on kiire, tõhus ja muudab valdkonnas revolutsiooniliseks.

Niisiis, kas me liigume tuleviku poole, kus põhimudelid võtavad arvutinägemises juhtrolli või on ikkagi koht mudelite nullist koolitamiseks? Vastus sellele küsimusele kujundab arvutinägemise tuleviku.

PS Tahaksin häbitult ühendada oma avatud lähtekoodiga platvormi nimega Datasaurus. See kasutab ära visioonikeelsete mudelite võimsust, et aidata inseneridel piltidest kiiresti teadmisi ammutada. Tahtsin jagada oma mõtteid ja alustada vestlust arvutinägemise tulevikust. Räägime!

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

Powerballi 6. aprilli võidunumbrid: kas keegi võitis 1,30 miljardi dollari suuruse jackpoti?
2024-04-07

Powerballi 6. aprilli võidunumbrid: kas keegi võitis 1,30 miljardi dollari suuruse jackpoti?

Uudised