Miljardidollarilised väljamaksed Spark Lottery Fever

Uudised

2022-11-22

Üks õnnelik võitja ei ole veel 1,3 miljardit dollarit nõudnud Mega Millionsi loterii jackpot augustis. Loterii jälgijad ootavad, kes võitis auhinna. Kuni selle ajani on auhinna väärtuse suur maht tekitanud taas huvi loteriipiletite ostmise vastu kogu maailmas. Suured loteriivõidud meelitavad igal nädalal pileteid ostvaid miljoneid tarbijaid. Kui mängijad ostavad pileteid, kogunevad tohutud rekordilised jackpotid, kuid keegi ei võida. 

Miljardidollarilised väljamaksed Spark Lottery Fever

Jackpot veereb üle järgmine joonistamise kuupäev ja jätkab kogunemist, kuni keegi valib võidunumbrid. Siin on nimekiri tänapäevaste loteriide ajaloo suurimatest jackpoti auhindadest.

Maailma kõige väärtuslikumad jackpotid pärinevad Hispaaniast, kus Hispaania jõululoterii pakub välja maailma suurimaid jackpotte. 2012. aastal oli kogu auhinnafond 4,25 miljardit dollarit Ameerika dollarites 2022. aastal. 

Auhinnad jagatakse aga mitme võitja vahel üle kogu riigi. 2016. aastal oli suurim auhinnafond ligikaudu 2,4 miljardi dollari väärtuses. 2020. aastal oli suurim auhind umbes 2,89 miljardit dollarit. Piletid on eeltrükitud 5-kohaliste numbritega. Iga numbrikomplekt müüakse mitmele erinevale ostjale, mille tulemuseks on mitu peaauhinna võitjat.

Ühendriigid

Loteriihuvilised üle maailma osalevad Ameerika megamiljonites ja Powerballi loteriimängud. 2016. aasta jaanuaris jagasid kolm Powerballi võitjat Californiast, Tennesseest ja Floridast 1,586 miljardi suuruse jackpoti, mis on seni suurim jackpot maailmas. 2018. aastal lahkus üks Mega Millionsi võitja Lõuna-Carolinast 1,537 miljardi dollariga enne makse.

Ameerika Ühendriikides võtab sisemine tuluteenus 24% kõigist üle 600 dollari suurustest loteriivõitudest. Väljastpoolt riiki pärit võitjate puhul on maksuarve järsem – 30%. 

Ajalooliselt algasid loteriivõidud annuiteedimaksetena, mida igal aastal võitjatele jagati. Kuna loterii on aga maailmas muutunud populaarseks, pakuvad juhid nüüd raha väljamaksevõimalusi. Loteriivõitjad nõustuvad sageli sularahavõimalusega, mis asetab üksikisiku kohe uusrikaste hulgas kõrgemasse maksuklassi.

Euroopa Liit

Euroopa võitjate õnneks on jackpotid selles piirkonnas maksuvabad. Valitsus leiab muid võimalusi raha hankimiseks, maksustades loteriid peale võitude. Ühendkuningriigis jagavad mängukorraldaja ja valitsus panused. 

Operaator Camelot suunab lõviosa oma tuludest loterii korraldamiseks ja kasumi säilitamiseks. Valitsus kasutab Cameloti hea eesmärgi algatuse raames vahendeid oluliste avalike projektide jaoks. Praeguseks on Euroopa ajaloo suurim jackpot 2022. aastal tehtud 235 miljoni euro suurune väljamakse.

Filipiinid

Interneti-loterii auhinnad Filipiinidel väärivad aumärki. Igasugune auhind, mis on suurem kui 1 miljon dollarit, on ime. 2018. aastal jagasid kaks võitjat 21 miljoni dollari suuruse jackpoti, mis oli sel ajal suurim summa, mis Filipiinidel kunagi võideti.

Ajaloo suurim jackpoti võitja on Gloria Mackenzie. Enne kui Mackenzie 2021. aastal suri, jõudis ta 2013. aastal ajalooraamatutesse suurima Powerballi pileti võitjana 590 miljoni dollari suuruse jackpotiga. Pärast raha väljamakse võimalust ja maksude tasumist viis ta koju 278 miljonit dollarit. 

Poole võidust andis ta oma pojale, kes ka tema raha volikirjana haldas. 2019. aastal kaebas ta oma poja ja tema valitud finantsnõustaja kohtusse usalduskohustuse rikkumise eest investeerimisstrateegia valimisel, mis tema väitel maksis talle miljoneid tasusid vähese tuluga. Võidu ajal oli Gloria 84-aastane lesk, kellel oli vähe finantsjuhtimist.

Oluline on märkida, et suurte auhindadega kaasnevad kohustused. Nii miljoni kui ka miljardi dollari võitjad otsivad advokaatidelt ja finantsnõustajatelt nõu, kuidas vahendeid hallata ja investeerida. Võitjad saavad arvukalt annetustaotlusi ja jaotusmaterjale, mistõttu paljud võtavad suuri väljamakseid anonüümselt vastu või võtavad aega, et asjad korda seada, enne kui suurte jackpotivõitude kättesaamiseks välja astuvad.

Viimased uudised

Loteriide ajalugu
2022-12-06

Loteriide ajalugu

Uudised