Uudised

February 13, 2024

Heategevusloteriide müügilt 50 miljoni naelase ülempiiri kaotamise pooldamine: heategevusorganisatsioonide toetamiseks on vaja kiireloomulisi meetmeid

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Gordoni parlamendisaadik Richard Thomson toetab iga-aastase heategevusliku loterii müügi 50 miljoni naelase ülempiiri kaotamist. See ülempiir takistab oluliselt loteriide võimet rahastada heategevusorganisatsioone, mille tulemuseks on miljonite naelsterlingite kaotus kolmanda sektori organisatsioonide toetusest.

Heategevusloteriide müügilt 50 miljoni naelase ülempiiri kaotamise pooldamine: heategevusorganisatsioonide toetamiseks on vaja kiireloomulisi meetmeid

Nõudlus heategevusorganisatsioonide rahastamise järele on keset elatuskalliduse kriisi ja pandeemia tagajärgi kasvanud. Heategevusloteriid on aga ainus hasartmängutoote vorm, mille puhul kehtivad iga-aastased müügipiirangud, mis seab tarbetult piirangu headel eesmärkidel kogutavatele vahenditele.

Selle probleemi lahendamiseks korraldas hr Thomson kohalikele vabatahtlikele organisatsioonidele virtuaalse rahastamisoperatsiooni People's Postcode Lottery'ga. Ta toetab ka nende kampaaniat, mille eesmärk on kutsuda Ühendkuningriigi valitsust üles kiiresti kaotama heategevusloteriide 50 miljoni naela müügilimiiti. See tegevus on ülioluline tagamaks, et heategevusorganisatsioonid üle kogu riigi ei jääks olulisest rahastamisest ilma.

Praegune ülempiir 50 miljonit naela tähendab reaalväärtuses 17,4% langust kõrge inflatsiooni ja elukalliduse kriisi tõttu. Kui kork jääb paigale, jätkab selle väärtuse langus igal aastal. Järgmise viie aasta jooksul kaotavad ligikaudu 100 People's Postcode Lottery'i toetatavat heategevusorganisatsiooni rohkem kui 175 miljoni naela ulatuses täiendavat rahastamist.

Hr Tomson on kirjutanud riigikantslerile, rõhutades heategevusliku loterii aastase müügilimiidi kaotamise olulisust. Ta rõhutab, et on ebaõiglane, kui olulised rahalised vahendid jäetakse kinni headel põhjustel, mis pakuvad teenuseid haavatavatele isikutele vananenud eeskirjade tõttu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et rahanduskantsler ja Ühendkuningriigi valitsus peavad astuma samme ja kaotama heategevusliku loterii müügilimiidi. Seda tehes saavad nad heategevusorganisatsioone oluliselt mõjutada ja tagada, et nad saavad ühiskonna kõige haavatavamate inimeste toetamiseks vajaliku rahastuse.

Kui soovite sellele artiklile vastata, võite esitada oma mõtted siin ja need võidakse avaldada ka trükis.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

Tuleviku avalikustamine: globaalne loteriiturg tõuseb 2031. aastaks 430,4 miljardi dollarini
2024-05-15

Tuleviku avalikustamine: globaalne loteriiturg tõuseb 2031. aastaks 430,4 miljardi dollarini

Uudised