Uudised

February 12, 2024

Alabama spordikihlvedude, loterii ja kasiinode potentsiaalne legaliseerimine: mängu muutmise võimalus

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Alabama on spordikihlvedude, osariigi loterii ja kuni 10 kasiino rajamise potentsiaalse legaliseerimise äärel. Eeldatakse, et kavandatud hasartmänguseaduse üle hääletatakse sel nädalal, mis tähistab esimest legaliseerimiskatset pärast loterii tagasilükkamist 1999. aastal.

Alabama spordikihlvedude, loterii ja kasiinode potentsiaalne legaliseerimine: mängu muutmise võimalus

Võimalik legaliseerimine

Kui seadusandjad seadusandjad vastu võtavad, on Alabama elanikel võimalus hääletada selles küsimuses novembris toimuvatel üldvalimistel. Seaduse eesmärk on luua riiklik loterii, nii offline kui ka online spordiennustus, ning avada 10 uut kasiinot, mis pakuvad lauamänge ja mänguautomaate.

Seadusandlik protsess

Esindajatekojas esitatud õigusakt koosneb kahest täiendavast seaduseelnõust. Üks seaduseelnõu esitatakse Alabama põhiseadusele ja see on esmane seadusandlus osariigis hasartmängude legaliseerimiseks. Teine arve hõlmab kavandatavate kasiinode tegevus- ja asukohaandmeid.

Tugi ja heakskiit

Andy Whitt, vabariiklaste esindaja ja seadusandjate juht, loodab, et komisjon teeb otsuse sel nädalal. Edu saavutamiseks vajavad advokaadid nii vabariiklaste kui ka demokraatide toetust.

Kasiino asukohad

Kümnest kavandatavast kasiinost kolm asuvad hõimumaadel, mille omanik on Poarch Band of Creek Indians. Need kasiinod asuvad Atmore'is, Wetumpkas ja Montgomery's. Ülejäänud kuus kasiinot paigutatakse Jeffersoni, Greene'i, Mobile'i, Maconi, Lowndes'i ja Houstoni maakondadesse. Lõplik luba väljastatakse Poarch Creeksile kasiino ehitamiseks mittehõimude maale.

Kasu riigile

Kavandatava õigusakti kohaselt maksustatakse hasartmängutulu 24%, samas kui spordiennustuste tulu maksustatakse 17%. Kuigi ametlikud tuluootused pole teada, arvavad toetajad, et osariik võiks aastas teenida üle 800 miljoni dollari.

Saadud tulu suunatakse kahte uude fondi: Loterii Haridusfondi ja Hasartmängude sihtfondi. Seadusandjatel on õigus otsustada, kuidas neid vahendeid igal aastal kasutatakse.

Fondidest toetatakse peamiselt haridust, sealhulgas stipendiume kaheaastastele kolledžitele, tehnikakoolidele, kohalikele koolidele ja ülikoolide uurimisprogramme. Lisaks eraldatakse raha maapiirkondade tervishoiuprogrammidele, madala sissetulekuga inimeste abistamisele, taristuprojektidele (nt teed ja sillad) ning riigiparkide korrashoiule.

Reguleerimine ja järelevalve

Kavandatavaid hasartmänguoperatsioone Alabamas reguleerib Alabama Gaming Commission, äsja asutatud agentuur, mis vastutab litsentside väljastamise ja kõigi hasartmängutegevuste järelevalve eest. Komisjon koosneb üheksast liikmest ja sellesse kuulub hasartmängude jõustamise osakond. Lisaks jälgib Alabama Lottery Corporationi seitsmeliikmeline juhatus.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

Powerballi 6. aprilli võidunumbrid: kas keegi võitis 1,30 miljardi dollari suuruse jackpoti?
2024-04-07

Powerballi 6. aprilli võidunumbrid: kas keegi võitis 1,30 miljardi dollari suuruse jackpoti?

Uudised