10 Suurbritannia parimat Lotot aastal 2022/2023

Loteriipiletite ostmine on Inglismaal tohutult populaarne. Tegelikult ostab enam kui 70% brittidest regulaarselt pileteid. Ainult kahe naela eest on mängijal võimalus võita tulus jackpot. National Lottery'l on mitmesuguseid populaarseid mänge, mida haldab Camelot UK, riigi hasartmängukomisjoni poolt litsentsitud ettevõte.

Veel üks niigi laieneva piletimüügi õnnistus on see, et loteriid on välja jäetud seadusest, mis piirab hasartmängude mängimist alla 18-aastastele elanikele. Alates 16-aastased britid võivad loteriipileteid osta. Võitjad võivad valida ühekordsed maksed, mis on atraktiivne boonus parematele, kes ei pea järelmaksuga nõustuma.

10 Suurbritannia parimat Lotot aastal 2022/2023
Ühendkuningriigi loteriide ajalugu
Ühendkuningriigi loteriide ajalugu

Ühendkuningriigi loteriide ajalugu

Inglismaa käivitas riikliku loterii aastatel 1566–1569 pärast seda, kui kuninganna Elizabeth valis loterii sadama remondiks raha kogumiseks. Elanikud, kes said endale loteriipileteid lubada, ei usaldanud valitsust ja pidasid ajaviidet ebamoraalseks.

Sel ajal ostsid mängurid ainult 10% saadaolevast 400 000 piletist. Järgnevatel aastakümnetel müüs Inglismaa valitsus loteriipiletite õigused maakleritele. Maaklerid palkasid pileteid müüma jooksjaid. Tihti müüsid maaklerid piletite aktsiaid neile mänguritele, kes tahtsid panustada, kuid kellel polnud raha täispiletihinna eest.

Lisaks avalikele loteriidele kogusid headel eesmärkidel raha ka eraloteriid. Näiteks koguti ühe loteriiga raha, et aidata grupil Ameerikas Jamestownis elama asuda. Aastaks 1826, pärast 250 tegutsemisaastat, loobus valitsus loteriidest, mida kriitikud ja mõned parlamendifraktsioonid naeruvääristasid.

Ühendkuningriigi loteriide ajalugu
Loterii tänapäeval Inglismaal

Loterii tänapäeval Inglismaal

Tänapäeva loteriikliima Ühendkuningriigis erineb oluliselt selle tagasihoidlikust algusest. Suurbritannia populaarseim loterii sai alguse 1994. aastal, nimega the Ühendkuningriigi riiklik loterii. 2002. aastal muudeti nimi Lottoks. Mängijad valivad kuus numbrit vahemikus 1 kuni 50 või aktsepteerivad juhuslikke numbreid ainult 2 naela eest rea kohta.

Panustaja võib osta iga sedeli kohta kuni seitse rida ja ühe ostuga kuni 10 sedelit. Loteriipiletid on saadaval iga päev veebis, postkontorites ja mitmetes kohalikes jaemüüjates.

2005. aastaks reguleeris Ühendkuningriigi hasartmängukomisjon Inglismaal litsentsitud hasartmänguasutusi. Nii kihlvedude kui ka operaatorite kaitsmiseks loodud komisjon järgib rangeid seadusi ja vaatab ettevõtted hoolikalt üle enne Ühendkuningriigi piirides tegutsemiseks loa andmist.

Panustajatele pakub loterii võimaluse saada väikese investeeringu eest märkimisväärset raha. Põhiloterii võitmiseks peavad võitjad vastama ainult kuuele numbrile. Mitme võitja korral jagatakse auhind võrdselt.

Alates 5 miljonist naelast laupäeval ja 2,5 miljonist kolmapäevase loosimise eest koguneb pank järgmise loosimiseni, kui keegi ei võida. Kui jackpot on suurem kui 22 miljonit naela, koguneb see viimane aeg, enne kui regulaatorid jagavad auhinna kõige sobivamad numbrid valinud panustajate vahel.

Loterii tänapäeval Inglismaal
Ühendkuningriigi mängijate lemmikloteriimängud

Ühendkuningriigi mängijate lemmikloteriimängud

Interneti vahetud võidud

Mängijatele, kes soovivad kohe võita, on pilet veebis kiirvõidud. Mõned kiirvõidumängud on nagu kraapekaardid ja teised sisaldavad interaktiivset mängu, nagu täringuveeretamine. Ainult õnnel põhinev mäng ei nõua võitmiseks oskusi ega vaimset teravust.

Mängijad registreeruvad kiirvõidu mängus. Osalejad võivad "osta" või "proovida". Proovige mänge tasuta, ei pea maksma ega paku väljamakseid. Mängude mängimise hind võiduvõimaluse võtmiseks varieerub aga kuni 5 naela. 5-naelases kiirvõidumängus võtab mängija võimaluse võita 1 miljon naela.

Lotto HotPicks

Üks kuum pilet on Lotto HotPicks. Paindlikkus on atraktsiooni võtmeks, kuna panustajad saavad valida 1 kuni 5 numbri vahel. Valides kas Pick 5 või Pick 1, maksab mängija ainult £1 rea kohta. Laupäeviti ja kolmapäeviti loosib HotPicks võidunumbreid. Võidupiletid peavad vastama kõikidele numbritele.

Thunderball

Thunderball pakub panustajatele võimalust saada pool miljonit ainult 1 naela eest. Laupäeval, reedel ja kolmapäeval toimuvate loosimiste puhul ostavad mängijad pileteid viie numbriga 1 kuni 39, millele lisandub numbrite 1 kuni 14 hulgast valitud Thunderballi number.

Lucky Dip on saadaval ka Thunderballi jaoks, mis annab tarbijatele võimaluse osta pilet juhusliku numbriga. Sarnaselt teiste mängudega võivad mängijad kasutada kõiki seitset rida ühe sedeli kohta, 10-se ostulimiidiga – Thunderballi suurimad auhinnapiirid on 500 000 naela.

EuroMillions

EuroMillions meelitab mängijaid üle kogu maailma. Mängijad ostavad pileteid Iirimaalt, Belgiast, Monacost, Hispaaniast ja paljudest teistest riikidest. Pole ime, et auhind on üüratu, sest võitjad viivad mõnel juhul koju 174 miljonit naela. Inimesed maksavad nädala jooksul piletite eest 2,50 naela rea kohta, lootes võita teisipäeva ja reede õhtuse jackpoti.

Seitsme slipi joonega ja 10 slipi limiidiga mängijatele, kes otsustavad panustada mitmele slipile, soodustavad mängijad üle maailma jackpottide hüppelist kasvu. Piletid on saadaval mobiilirakendustes, loterii veebisaitidel või jaemüüjatel üle kogu riigi kuni kella 19.30-ni loosimise õhtul.

Valides viis numbrit vahemikus 1 kuni 50 ja paar õnnetähe numbrit vahemikus 1 kuni 12, saavad panustajad võitmiseks osaleda. Mõned eelistavad Lucky Dip'i, juhuslike numbrite valimise protsessi. Võitjad vastavad auhinna võitmiseks nii pea- kui ka õnneliku tähe numbrid.

Ühendkuningriigi mängijate lemmikloteriimängud
Makseviisid Inglismaal

Makseviisid Inglismaal

Sularaha ja krediit

Ühendkuningriigi loterii puhul on sularaha kuningas. Tegelikult nõudsid seadusandjad aastaid loteriipileti või kraapekaardi ostmiseks sularaha. Kuna praegu on saadaval mitu loterii ja paljud kodanikud on pandeemia tõttu sunnitud koju jääma, areneb loteriipiletite ostmise viis.

Kuigi panustajad võivad endiselt osta pileteid enam kui 5000 postkontorist ja jaemüüjalt kogu piirkonnas, on loteriipiletid nüüd saadaval ka veebis. Cameloti sait pakub mängijatele võimalust osta Daily Play, EuroMillionsi, Thunderballi ja UK Lotto pileteid. Kui kasutate Ühendkuningriigi deebetkaarti, saavad võitnud mängijad võidud tagasi pileti ostmiseks kasutatud deebetkaardile.

Otsekorraldusega

Uuenduslik makseviis National Lottery sisaldab otsekorralduse võimalust. Pangakontoga mängijad võivad loteriipiletite eest tasumiseks lubada kord kuus deebet. Lisatasusid ei kohaldata. Lihtsalt vali mäng. EuroMillions, Thunderball ja Lotto aktsepteerivad otsekorraldusmakseid. Valige numbrid või juhuslikult valitud Lucky Dip. Valige iga eelistatud mängu jaoks loosipäevad. Valige pidev otsekorraldus võrgus.

Pärast registreerimist ja makseandmete esitamist on otsekorraldusmängijad kõik seadistatud. Loteriipiletite ostude eest tasumine jätkub automaatselt ja pidevalt, kuni mängija teavitab riiklikku loterii soovist otsekorralduse autoriseerimine tühistada.

Makseviisid Inglismaal
Loteriide tulevik Inglismaal

Loteriide tulevik Inglismaal

Alates 2020. aastast on Covid-19 pandeemia tekitanud olukorra, mis sundinud kasiinokülastajad sisse astuma. Mõned neist panustajatest pöördusid loterii poole, mis aitab oluliselt kaasa online-hasartmängude kasvule. Seetõttu vaatab komisjon oma poliitikat üle, et mõista, kuidas kõige paremini rahuldada online-ennustajate nõudlust hasartmängude järele.

Reguleerivad asutused on juba liikunud mängurite vanuse kontrollimise rangemate protsesside poole. Nagu populaarsus Internetist loteriipiletite ostmine jätkab laienemist, seisavad britid silmitsi hasartmängusõltuvuse inetusega. Mõned poliitikad on mõeldud nende sõltuvuse ohjeldamiseks, kes ei suuda käitumist ise jälgida.

Järgmistel aastatel võivad karmimad eeskirjad turgu mõjutada, kuna komisjon püüab säilitada kindlat võimu poliitikas, mis on kehtestatud brittide ja loteriipileteid müüvate asutuste kaitsmiseks. Suured trahvid ootavad neid, kes Suurbritannia kihlveoreeglitele alla ei jää. Turu potentsiaali toidavad britid, kes otsivad meelelahutust ja loodavad võita suuri rahasummasid.

Loteriide tulevik Inglismaal
Kas loteriid on Inglismaal seaduslikud?

Kas loteriid on Inglismaal seaduslikud?

1993. aastal kehtestas Ühendkuningriigi loteriiseadus raamistiku Inglismaa loteriide infrastruktuuri reguleerimiseks. Loterii on Ühendkuningriigi ühiskonna oluline aspekt juriidilisest vaatenurgast. 1994. aastaks toimus esimene loterii novembris. Hea eesmärkide jaoks raha kogumiseks loodud loterii on alates selle loomisest kogunud rohkem kui 35 miljardit naela ja maksnud tarbijatele rohkem kui 59 miljardit naela auhinnaraha.

Riikliku loteriiseadusega loodi esimene riiklik loteriibüroo, mis haldab loterii tulude jaotamist. Camelot võitis pakkumismenetluses Suurbritannia esimese loteriilitsentsi. Ühendkuningriigi riiklik loteriibüroo reguleerib loteriid 1999. aastal loodud riikliku komisjoni kaudu. 2005. aastal kehtestas parlament hasartmänguseaduse, et kontrollida hasartmänge, andes volitused üle kohalikele võimudele.

2006. aastaks sillutas seadus teed Ühendkuningriigi hasartmängukomisjoni loomisele, mis võttis 2013. aastal kontrolli loterii reguleerivate kohustuste üle, kui võttis üle riikliku loteriikomisjoni kohustused. Komisjon kaitseb tarbijaid, reguleerib ettevõtteid, vaatab läbi operaatorid ja tagab, et suurim tulu jagatakse headele eesmärkidele.

Litsentsi andmine

2007. aastal väljastas hasartmängukomisjon Camelotile loterii korraldamiseks uuendatud loa. Isegi pakkumismenetlusega võitis ettevõte 2009. aastal kolmanda litsentsi. Kuigi regulaatorid prognoosisid, et litsents kestab vaid kümme aastat. Seda on pikendatud 2023. aastani.

Algselt neljale investorile, sealhulgas Fujitsu Servicesile ja Royal Mail Enterprisesile kuulunud Cameloti algsed omanikud on müünud aktsiad Ontario õpetajate pensioniplaani.

Cameloti muude ülesannete hulka kuulub uute loteriitoodete turustamine, mängude kujundamine ja tarbijakaitse pakkumine. Tunnustades Cameloti edu, pikendab Suurbritannia jätkuvalt ettevõtte lepingut ja tunnustab tema edu oluliste vahendite kogumisel elutähtsate eesmärkide jaoks, sealhulgas 2012. aastal Londoni olümpiamängude jaoks kogutud 500 miljonit naela.

Kas loteriid on Inglismaal seaduslikud?
KKK

KKK

Millised loteriimängud on Ühendkuningriigis saadaval?

Britid saavad mängida mitmesuguseid loteriimänge. Lotto on Inglismaal populaarne, kuid EuroMillions jõuab mängijateni üle kogu maailma, pakkudes suuri jackpotisummasid. Britid valivad ka Instant Win kraapekaarte, Thunderballi ja Lotto Hotpicksi. Kõik suuremad loteriimängud Ühendkuningriigis pakuvad võitjatele märkimisväärseid auhindu. Kihlvedude tegemiseks valivad mängijad eelistatud numbrid, lootes iga loterii võidunumbritele sobitada.

Kui suur osa loterii tulust jagatakse headele eesmärkidele?

Ühendkuningriigi riiklik loterii jätab endale ainult 1% loterii tuludest. 95% jagatakse loterii võitjatele ja headele eesmärkidele. Tegevuskulude tasaarveldamiseks rakendatakse 4%. Ühendkuningriigi loterii kui üks tõhusamaid ja tulemuslikumaid loteriiasutusi maailmas, kasutab Ühendkuningriigi loterii tulusid kogu riigis muutuste tegemiseks.

2017. aastal said protsendi loterii tulust kunsti-, spordi-, muinsuskaitse-, tervise-, keskkonna- ja haridusprojektid.

Ühendkuningriigi riikliku loterii populaarsus on teravas vastuolus kriitikaga, mida loterii pooldajad said loteriide legaliseerimise alguses. Kasvu soodustades nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, kasutavad mängijad jätkuvalt võimalusi suurte jackpottide võitmiseks.

500 000 naelsterlingilt enam kui 60 miljonile naelale kasvavad jackpotid koos brittide kasvava mänguosaluse suurenemisega üle kogu riigi. Tõhusate tegevustavade poolest tuntud komisjon ja selle töövõtja Camelot on loonud tugeva loterii infrastruktuuri, mis kogub jätkuvalt miljoneid Ühendkuningriigi oluliste avalike ja sotsiaalsete projektide toetuseks.

KKK

Viimased uudised

Loteriid erinevates riikides
2022-08-09

Loteriid erinevates riikides

Loteriimängud on paljudes riikides olnud esindatud juba üle sajandi. Valitsused kasutasid neid erinevate projektide jaoks tulude kogumiseks ja ka oma inimestele meelelahutuse pakkumiseks. Enamikus kohtades ei suhtutud loterii nagu muud hasartmänguvormid pahaks. Praeguseks on loteriid kogu maailmas endiselt väga populaarsed. Internet on muutnud need veelgi mugavamaks, kuna mängijatel on juurdepääs loteriidele isegi väljaspool oma riiki. Siin on riigiti mõned maailma suurimad loteriid.