Lottery Payout Options

Nii et olete kuldse piletiga lotovõitnud. Kui rääkida probleemidest, mida on parem olla kui mitte, siis on parimate seas võimalus valida, kuidas soovite loterii auhinda anda.

Kui olete loterii õnnelik võitja, saate valida, kas auhind makstakse teile välja kas annuiteedina või ühekordse väljamaksena. Kumb valik on parem? See on midagi, mis põhineb teie enda ainulaadsetel asjaoludel. Selles juhendis käsitleme iga alternatiivi eeliseid ja puudusi ning seejärel aitame teil valida tee, mis toob teile kõige rohkem edu.

Mis juhtub, kui võidad loterii?
Mis juhtub, kui võidad loterii?

Mis juhtub, kui võidad loterii?

Mida peaksite ette nägema, kui teie piletil olevad numbrid ühtivad ekraanil olevatega? Lõpetuseks, kuidas te oma auhinna kätte saate?

Ärge kiirustage oma auhinda välja võtma kohe pärast seda, kui saate teada, et teie pilet on võitja.

Kui võtate meetmeid oma võidupileti ja identiteedi kaitsmiseks, on ka hea mõte võtta ühendust usaldusväärsete ekspertidega. Kui need on teie poolel, võib see aidata teil oma äsja leitud rahaga hakkama saada ja hoida teid oma elus suuremate muudatuste tegemise eest.

Kui saabub kuulda, et olete selle rikkaks saanud, uputatakse teid annetusnõuetega kõigilt alates organisatsioonidest kuni ammu kadunud sõprade ja perekonnani, unustamata teie ettevõtte pärast konkureerivaid finantseksperte. Kontrollige eeskirju, kas saate jääda anonüümseks ja vältida karistusi.

Selle asemel, et töölt lahkuda, kallis korter osta, luksuslike käekellade kollektsioon luua või kuu aega Euroopasse reisimiseks puhkust võtta, peaksite end paremasse olukorda seadma ja mõtlema, mida soovite saavutada. Kogu see tähelepanu äratav tegevus paneb inimesed kuulama.

Ärge tehke suuri oste enne, kui olete seadnud oma isiklikud ja rahalised eesmärgid. Hoidke oma kulutusi esialgu kontrolli all ja nautige oma edu tagasihoidlikult.

Kui teil veel testamenti pole, on nüüd suurepärane võimalus see koostada ja seda tunnistada. Kui soovite veenduda, et teie raha on petturite eest kaitstud, peaksite uurima selle osariigi maksueeskirju, kus te elate.

Te ei pruugi uskuda, et see on võimalik, kuid keegi teie minevikust, näiteks endine abikaasa või endine töötaja, võib otsustada pöörduda kohtusse, et võtta osa teie sissetulekust.

Mis juhtub, kui võidad loterii?
Kuidas loterii väljamakse töötab?

Kuidas loterii väljamakse töötab?

Enne võitude väljamaksmist tuleb veel teha suur otsus: kas võtate raha kohe või valite annuiteedi? Esmalt määratleme, mida iga väljamakse hõlmab, nii et see juhend aitab teil teha teadliku otsuse.

Tavaliselt on loteriivõidu raha saamiseks kaks võimalust: ühekordne summa või perioodilised maksed, mida nimetatakse annuiteediks.

Mitmed kaalutlused, nagu teie vanus, finantsstabiilsus ja investeerimiskogemus, võivad aidata teil valida, milline valik teile sobib. Küsimus on selles, kumb on eelistatum? Parim tegevusviis sõltub individuaalsest maitsest ja eelarvepiirangutest, seega valige targalt.

Võrdluseks on annuiteet a maksete seeria tehakse igal aastal, samas kui põhisumma on ühekordne sularahaülekanne. Kui seda võimalust pakutakse, valib enamik loterii võitjatest raha väljamakse. Peamine eelis on see, et nad on kohe kogu sularaha järele näljas. Võite selle rahaga teha, mida soovite.

Kuigi paljud loteriivõitjad loobuvad iga-aastasest annuiteedist, on teie võitude järkjärgulisel vastuvõtmisel üks oluline eelis: see toimib "üle"-kaardina. On üldteada, et paljud loteriivõitjad löövad oma varanduse kiiresti läbi. Kui esimesel aastal ei lähe hästi, saate ikkagi aastas palka ja teil on palju võimalusi paremaks muuta.

Kuidas loterii väljamakse töötab?
Kui kaua kulub loteriilt väljamakse saamiseks?

Kui kaua kulub loteriilt väljamakse saamiseks?

Igal loteriil on oma ajakava ja meetod piletite kontrollimiseks ja auhindade üleandmiseks. Ameerika loteriide reeglid nagu Powerball ja Mega miljonid, ja isegi osariigi loteriide puhul erinevad Ühendkuningriigi loteriidest.

Seda öeldes pole teil millegi pärast muretseda. Võite eeldada, et saate teile võlgnetava raha õige aja jooksul kätte.

Siiski on üks konstant: periood, mille jooksul peate oma pileti eest arvestama. Sõltumata sellest, kust te oma pileti soetate, peate selle allkirjastama tõendina, et olete omanik.

Kuigi enamik loterii veebisaite pakuvad auhindade lunastamiseks üheaastast ajapikendust, mõned võimaldavad võitjatel oma rahaga seista kuni kolm aastat.

Ootamine võib tunduda lõputu, kuid pidage meeles, et see on parim, kui võtate aega. Loteriivõit võib teie turvalisust ohustada. Enne sularaha kogumist oodake vähemalt kaks kuni kolm kuud pärast seda, kui esmane avalik elevus on vaibunud.

Teil on rohkem aega, et välja mõelda, kuidas seda hankida ja raha hallata, ning leida professionaalne meeskond, kes aitab teil ja teie lähedastel kindlustada tugeva tuleviku.

Kui kaua kulub loteriilt väljamakse saamiseks?
Milline loterii annab kõige rohkem raha?

Milline loterii annab kõige rohkem raha?

Heidame pilgu alumisele korrusele – või algpeapotile –, kuna see loob pretsedendi korralikule loto jackpoti väljamaksele. Algne jackpot on summa, mille peale loterii jackpoti auhind pärast võitu tagastatakse.

Erinevalt fikseeritud jackpoti auhindadest, nagu 25 000 dollari suurune Texas Cash Five väljamakse või AU Australia Monday Lotto 1 miljoni dollari suurune peaauhind, võib stardijackpotiga loterii iga kordumisega suureneda, kuni see jõuab loterii ülempiirini või see on ära võetud.

Ameerika Ühendriigid ja Euroopa on koduks maailma suurimatele alustavatele loterii jackpotidele. Nii USA Powerballi kui ka Mega Millionsi jackpotid on maailma suurimad. Mõlema loterii jackpot tõuseb iga kord, kui see võidetakse, umbes 20 miljoni dollarini.

Suurimad võidud aastal mitu loterii ära isegi võrdle sellega! Oluline on meeles pidada, et väljakuulutatud jackpoti määravad ametlikult mängude müük ja intressimäärad ning see tehakse teatavaks enne iga loosimist.

EuroMillions, üle-euroopaline fenomen, uhkeldab suuruselt teise jackpotiga, mis eales pakutud. Jackpot algab 17 miljonist eurost ja suureneb ümbermängimise teel, kuni saavutab maksimumlimiidi.

Teine üleeuroopaline lemmik EuroJackpot, mille esialgne jackpot on suuruselt kolmas. Selle loterii jackpot on 10 miljonit eurot, korralik võiduvõimalus, ja suur fännibaas, seega võidetakse auhind sageli palju enne, kui see oma piirini jõuab.

Milline loterii annab kõige rohkem raha?
Milline loterii väljamakse variant on parim?

Milline loterii väljamakse variant on parim?

Nagu eespool mainitud, on mõlemal loterii väljamaksel oma eelised. Siin toome välja iga väljamaksevaliku plussid ja miinused.

Ühekordse väljamakse võimalus

Võitjad saavad vastu võtta ühekordse rahalise väljamakse. 200 miljoni euro suuruse jackpoti korral võib võitja võtta pärast maksude ja tasude tasumist 140 miljonit eurot sularaha.

Maksude arvestamisel eelistatakse ühekordset väljamakset. Investeerimiseksperdid nõustuvad, et ühekordne summa võib teenida suuremat tulu kui garanteeritud miinimum 200 miljonit dollarit. Esimene samm on välja selgitada, kui suure osa raha väljamaksest kavatsete kohe kulutada.

Üks suur mure on see, et hooletud võitjad võivad raisata oma varanduse endale, oma lähedastele ja väärt eesmärkidele. On dokumenteeritud, et loterii võitnud kuulsad inimesed, sportlased ja tavalised inimesed on oma varanduse raisanud kuni pankrotiavalduse esitamiseni.

Annuiteedi variant

Osamaksed makstakse välja ühe kohese maksena, millele järgneb 20+ osamakset.

Märkimisväärse rahasummaga annuiteedi saamise peamine eelis on meelerahu, mis kaasneb teadmisega, et vähemalt järgmise 30 aasta jooksul ei saa raha kunagi tühjaks. See võib pakkuda leevendust eelarveliselt konservatiivsetele inimestele või inimestele, kes ei suuda oma kulutamisharjumusi kontrollida.

Ohud siiski eksisteerivad. 30 aasta jooksul võib väljamakset tegev üksus oma ressursid ammendada. Muidugi on teil alati oht, et te ei ela piisavalt kaua, et oma varandust kulutada.

Lisaks on probleem kinnisvaramaksudega, mida maksustatakse teie kinnisvaralt väga suure määraga, kui surete enne kõigi osamaksete tasumist.

Kõige populaarsem viis võitude väljanõudmiseks

Üldiselt saab väiksemaid võite registreeritud ja seaduslike lotopunktide kaudu sularahana välja nõuda. Suuremate summade puhul mõned riigid saatke see posti teel. Jackpottide ja ülisuurte summade puhul on kõige parem need hankida pangaülekannetega. Parem on vältida krüptovaluutade kasutamist, kuna need on kõikuvad ja võivad teie raha ohtu seada.

Milline loterii väljamakse variant on parim?
Kas loteriivõidud on maksustatud?

Kas loteriivõidud on maksustatud?

Kõik saadud auhinnad, olgu selleks raha, ese, reis või teenus, kuuluvad maksustamisele. Enamiku auhindade turuväärtus on see, mida kasutatakse maksude arvutamisel.

Loteriivõitudele kehtivad samad maksumäärad kui muudele tululiikidele. Kuna see nii on, maksustatakse teie kasumilt tulumaks sama määraga kui teie tavapalk. Igal aastal peate oma maksudeklaratsioonile esitama kogu saadud summa.

Oletame, et võitsite 2020. aastal loteriiga 50 000 eurot ja otsustasite selle saada annuiteedimaksetena. Peate selle summa arvestama oma 2020. aasta maksustatava tulu hulka. Sama lugu, kui võtate 2020. aastal ühekordse väljamakse. See summa tuleb samuti kirjendada. Maksukalkulaator on selleks vajalik seade.

Teie võitudelt peetakse maksuraha automaatselt kinni. Ülejäänud osa teie maksukohustusest sellelt auhinnarahalt tuleb tasuda maksudeklaratsiooni esitamisel.

Lisaks loetakse loteriivõite osaks üksikisiku pärandvarast. See tähendab, et pärast teie surma kohaldatakse teie pärandvaralt teie pärijate pärandimaksu (IHT). Teie pärand võib koosneda rahalistest vahenditest, kinnisvarast või muust väärtuslikust omandist.

Tõde on see, et kui võidad jackpoti, koputavad maksuinimesed. See aga ei tähenda, et te ei leia seaduse piires viise, kuidas oma võlga tema ees minimeerida. Annuiteedi väljamakse tegemine igal aastal võib aidata teil jääda madalamasse maksuvahemikku ja vähendada maksumäära olenevalt sellest, kui palju võidate.

Suure hulga raha annetamine heategevuseks võib aidata teie maksustatavat tulu vähendada. Saate anda märkimisväärseid summasid heategevuseks, jäädes siiski palju raha isiklikuks kasutamiseks, olenevalt võidetud summast.

Kas kavatsete oma äsja leitud rikkuse kulutada oma lähedastele? Kaaluge oma meetodeid hoolikalt. Kinkemaksu ei kohaldata rahalistele kingitustele, mis jäävad teatud piirmäära alla. Samuti ei tehta annetusi otse meditsiini- ega kõrgkoolidele.

Kui maksate otse oma ema raviarve või lähima sõbra õppemaksu, ei pea te tehingut maksustamisel kingitusena kajastama.

Kas loteriivõidud on maksustatud?