Väike pilk loterii kulutamise trendidele

Uudised

2022-10-18

Enamik inimesi ostab loterii lootusega varandust võita. Huvitav on see, et enamik loteriimängijaid on veendunud, et üks neist peab võitma. Kuigi ühel hetkel peab võitja olema, on loterii võitmise tõenäosus tavaliselt hämmastavalt madal.

Väike pilk loterii kulutamise trendidele

Vaadates ameeriklaste arvu, kes sinna kogunevad Interneti-loterii saidid, on selge, et loteriimängijad ei saa ikka veel paljudest asjadest aru, kusjuures tõenäosus on esile tõstetud. Näiteks Mega Millionsi jackpoti mängides on võidu tõenäosus 1:302 575 350. Need koefitsiendid viitavad sellele, et mängija tapetakse müügiautomaadi poolt või valitakse presidendiks suurema tõenäosusega kui võidab loteriil.

Numbrid

Keskmine Ameerika täiskasvanu kulutab loteriipiletitele rohkem kui 300 dollarit aastas. Kuigi see ei pruugi tunduda palju, annavad need näiliselt väikesed summad märkimisväärseid väärtusi. Ja kahjuks ei võida enamik neist miljonitest, kes aktiivselt loteriipileteid ostavad, oma elu jooksul märkimisväärset summat.

Loteriimängud on üks neist lõbusatest asjadest, millega enamik inimesi rikkust püüdes teeb. Kuigi see võib mõne inimese puhul tõsi olla, ei ole see tavaliselt suurepärane idee neile, kellel on piiratud rahalisi vahendeid. USA mängustatistika kohaselt kuuluvad paljud lotomängijad madalamasse majandusklassi.

Ideaalis, kui aeg-ajalt loteriid mängida on suurepärane mõte, on kahtlemata kohutav mõte eeldada, et loteriid on investeering.

Kuhu loteriiraha kaob?

Üldine küsimus. Vaadates loteriidesse kuluvat rahasummat, on enamikul panustajatel sageli soov uurida, kuhu see raha läheb. Kes peale nende väheste võitjate saavad kasu loteriidest saadavast tulust?

Ideaalis jagunevad loteriitulud kolme põhikategooriasse: väljamaksed võitjatele ja piletimüüjatele, üldkulud ja osariikidele jagamine. Märkimisväärne osa loterii vahenditest, 50–60%, läheb võitjatele. Jaemüüjad seevastu nõuavad umbes 5% osalusest, millest 10% kasutatakse halduskuludeks. Lõpuks läheb ülejäänud raha loteriides osalevatele riikidele.

Iga osariik otsustab iseseisvalt, kuidas loteriidest kogutud raha kasutada. Enamik riike eraldab osa raha infrastruktuuri arendamiseks ja muudele ühiskonnale kasulikele projektidele. Samuti peab iga riik eraldama osa rahast hasartmängusõltuvuse ohtude leevendamiseks.

Mängija panus loterii ostmisel

Loteriid mängides, ütleme Mega Millions, on võidu tõenäosus äärmiselt madal. Kuid kuigi mängija kaotamise risk on tavaliselt suur, võib loterii panustamine olla lõbus viis, kuidas võita elumuutev summa. Seda tehes on mängija panus heategevusse kahtlemata kasulikum.

Loterii mängides on loteriiraha kasutamine heategevuseks kahtlemata kasulikum. See tähendab, et loteriimänge mängides on vaja mõtteviisi muuta – mängige lõbu pärast, mitte tõsise investeerimisvõimalusena.

Viimased mõtted

Kui nädalavahetus saabub, on loterii mängimine tavaliselt üks parimaid meelelahutusvorme. Kuid kuigi enamik loteriimängijaid on tavaliselt elus tõsiasjast, et võit on ebatõenäoline, siis miks on loteriid endiselt populaarsed?

Pole ebatavaline kohata lugusid loterii võitjatest. Kuid kuna jackpoti võitjad on pidevalt pealkirjades, jäävad teated mängijate kohta, kes pole aastakümneid midagi "olulist" võitnud, sageli hämarasse.

Tassikohvi eest saab veeta õnnelikud hetked fantaseerides võimalusest võita suur võit. Kuigi põnevusest võib kulu õigustamiseks piisata, soovitatakse mängijatel ka vastutustundlikke hasartmänge omaks võtta.

Viimased uudised

Loteriide ajalugu
2022-12-06

Loteriide ajalugu

Uudised