Loteriid erinevates riikides

Uudised

2022-08-09

Loteriimängud on paljudes riikides olnud esindatud juba üle sajandi. Valitsused kasutasid neid erinevate projektide jaoks tulude kogumiseks ja ka oma inimestele meelelahutuse pakkumiseks. Enamikus kohtades ei suhtutud loterii nagu muud hasartmänguvormid pahaks. Praeguseks on loteriid kogu maailmas endiselt väga populaarsed. Internet on muutnud need veelgi mugavamaks, kuna mängijatel on juurdepääs loteriidele isegi väljaspool oma riiki. Siin on riigiti mõned maailma suurimad loteriid.

Loteriid erinevates riikides

Austraalia

Austraalia loteriikorraldajad on õnnelikud, et saada litsentsid territooriumi või osariigi tasandil. Riigis on nii erasektori kui ka riigi omanduses olevad loteriiettevõtted. Austraalia esimene loterii toimus Sydneys 1880. aastatel.

Kuigi privaatne loterii keelustati kiiresti, asutas Austraalia valitsus 1916. aastal Golden Casket Art Unioni. Loterii asutati raha kogumiseks projektidele ja heategevusorganisatsioonidele.

Tänapäeval korraldab Austraalias loteriisid igal territooriumil või osariigis valitsuse litsentsi alusel Tatts Group. Ainult Lääne-Austraalias on erand. Interneti-loterii müük on Austraalias lubatud, litsentseeritud edasimüüjateks on Jumbo Interactive ja Netlotto Pty. Riigis viiakse läbi ka terviseloteriid. Riigi kõrgeim loteriivõit on 6. novembril 2012 võidetud OZ-i loteriil saadud 112 miljonit Austraalia dollarit.

Ühendriigid

Ameerika Ühendriikides pole riiklikku loterii. Seda seetõttu, et loterii olemasolu riigis allub iga osariigi seadustele. Aastaks 2011, USA-s oli kokku 43 loterii asutatud 43 erinevas osariigis, üks Puerto Ricos, USA Neitsisaartel ja Columbia ringkonnas.

Powerball loodi väga suurte jackpottide loomiseks, mille põhiliikmeteks on Oregon, Kansas, Lowa, Lääne-Virginia, Columbia ringkond, Missouri ja Rhode Island. Big Game, praegu tuntud kui Mega Millions, on veel üks suur mitme jurisdiktsiooniga mäng, mille asutasid 1996. aastal Illinoisi, Massachusettsi, Georgia, Virginia, Michigani ja Marylandi harta liikmed. Powerball on saadaval 44 jurisdiktsioonis ja Mega Millions 43 jurisdiktsioonis. Wild Card 2 ja Hot Lotto on samuti USA suuremad loteriid. Powerballi loterii käes on kõigi aegade suurima jackpoti rekord. Auhind oli tohutult 1586,4 miljonit dollarit.

India

Loteriimängud Indias on osariigi valitsusorganisatsioonide kontrolli all. Nad järgivad föderaalvalitsuse kehtestatud reegleid ja eeskirju. Riiklike loteriide eelistamiseks keelustati eraloteriid. Kerala, Sikkim, Goa ja Punjab juhivad sõltumatuid loteriiosakondi. Nad viivad läbi lühiloterii ja iganädalasi loteriisid.

Valitsuse loterii on nüüd seaduslik 13 India osariigis. Kerala State Lotteries teenis aastatel 2013–2014 oma kõigi aegade suurimat kasumit, 788,42 miljonit Rs. Osakonnas on rohkem kui 100 000 jaemüüjat ja üle 35 000 volitatud esindaja. Kuigi iga osariik korraldab loteriisid vastavalt oma reeglitele ja määrustele, peab India loteriis osalemiseks olema vähemalt 18-aastane. Mõned mängijad osariikides, kus loterii mängimine on keelatud, otsivad võrgust alternatiive.

Ühendkuningriik

The Ühendkuningriik on üks riiklik loterii. Rahvuslikul loteriil on sellised mängud nagu Lotto Hotpicks, Thunderball, EuroMillions ja Lotto. EuroMillionsit mängitakse Euroopa baasil. Riiklikku loterii haldab frantsiisi alusel riiklik loteriikomisjon. Nüüd on see Cameloti grupi valduses.

Hiljuti ilmus uus eraviisiline loterii Tervise loterii. Juhtumit mõjutab suuresti uusim tehnoloogia, mis võimaldab inimestel mugavalt kodust loteriid mängida. Teised uued loteriid Ühendkuningriigis on 49s ja People's Postcode Lottery. EuroMillions on teinud endale nime, hoides käes Euroopa suurimat jackpoti, mis eales võidetud.

Viimased uudised

Loteriide ajalugu
2022-12-06

Loteriide ajalugu

Uudised