Parimad Keno 2023. aastal

Keno on üks vanimaid kaasaegsetes kasiinodes leitud mänge. See on loterii tüüpi hasartmäng, mis on populaarne mitmel pool maailmas. Kuigi see ei kuulu enim tasustatud loteriide hulka, on see mäng MegaMillionsi ja Powerballi vastu siiski omal kohal. Mäng on eksisteerinud peaaegu 2000 aastat, muutes sageli nime ja vormi. Mängus on tavaliselt numbrid 1-80. Keno pileteid ostnud mängijad teevad ringiga numbrid, mida nad loosimisel oodatavad.

Seejärel maksavad nad oma panuse sõltuvalt tehtud valikute arvust. Järgneb loosimine, mille käigus saavad võidunumbrid väljamakseid. Keno vorme on mitu, kõiki käsitletakse selles artiklis hiljem. Veebimängude ja loteriide ilmumisega on keno mängimises tehtud mõningaid muudatusi.

Parimad Keno 2023. aastal
Kust osta pileteid Keno jaoks
Kust osta pileteid Keno jaoks

Kust osta pileteid Keno jaoks

Kenot pakutakse nii füüsilistes kui ka veebiloteriides ja kasiinodes. Mõned riiklikud loteriid pakuvad ka mäng. Näiteks USA-s saavad mängijad Kenot nautida 16 osariigis (2017. aasta seisuga). Nende hulka kuuluvad Ohio, Maryland, Michigan, Georgia, Kansas ja Washington.

Mängijad saavad siseneda nende pakkujate ruumidesse ja osta füüsilisi Keno pileteid. See artikkel keskendub aga rohkem sellele, kuidas Kenot mängida. Enamikul nendest füüsilistest loteriidest ja osariikide loteriidest on veebiversioonid, kus mängijad saavad oma veebisaitidelt pileteid osta. Interneti-loteriipiletil on sama palju jõudu kui füüsilisel. Austraalias on veebisait, mis on pühendatud ainult Kenole.

Interneti-loterii ilu seisneb selles, et Internetist saab loteriipileti osta ka siis, kui viibite loterii piirkonnast eemal. Riigiloteriidega tuleks aga olla ettevaatlik. Mõnel neist on autsaiderite võitude suhtes ranged eeskirjad. Nt karistusmaksud võitudelt.

Kust osta pileteid Keno jaoks
Keno ajalugu

Keno ajalugu

Keno on hiinlaste kingitus mängumaailmale; üks paljudest. Legend räägib, et seda mängiti peaaegu 2000 aastat tagasi. Sellest saadud tulu aitas väidetavalt kaasa Hiina müüri ehitamisele. Mäng oli nii populaarne, et valgeid tuvisid kasutati Keno tulemuste küladesse saatmiseks, mille tulemusena viidati mängule pai-ko p'iao (valge tuvi pilet). Mängule viidati ka kui baige piao.

Hiina immigrandid võtsid mängu endaga kaasa USA-sse, kus see jõudis kiiresti kohale. Selle nimi arenes kiiresti pärast 19. sajandi alguse kasutuselevõttu. Aastaks 1886 oli see Texases väga levinud. Tol ajal anti 80 tegelasele hobuste nimed, et vältida riiklike hasartmänguseaduste rikkumist. Märgid pöördusid pärast nende seaduste kehtetuks tunnistamist tagasi numbrite juurde.

Keno ajalugu
Kas Keno on seaduslik?

Kas Keno on seaduslik?

Keno on seaduslik enamikus maailma osades. Isegi mõnes kohas, kus hasartmänge taunitakse, peetakse Kenot lõbusaks mänguks. Asjaolu, et seda saavad pakkuda riiklikud loteriid, annab talle eelise, kus mõni muu loterii ei pruugi püsima jääda. Mäng on aga seadusega kokku puutunud. Näiteks 1996. aastal keelustas California kohus keno ja ütles, et see pole tõeline loterii.

Online-mängude kasv on tekitanud ka halle alasid, mida Keno saab legaalselt ära kasutada. Paljudes kohtades on online-hasartmängud suures osas reguleerimata. Mängijad peavad lihtsalt teadma, kuidas Internetist loteriipileteid osta, ja nad saavad panustada avamere võrguloteriisse isegi siis, kui nende piirkonnas Keno loterii pole.

Üldiselt on maailm Keno mängu vastu siiski lahkelt suhtunud.

Kas Keno on seaduslik?
Kuidas Kenot mängida

Kuidas Kenot mängida

Keno lihtsus on ilmselt üks selle populaarsuse põhjusi. Sellel on bingolaadne mängustiil ja üsna sarnased reeglid. Siiski võivad teatud loteriidel olla mõned Keno reeglid, nt maja eelise määramine.

Panuse tegemiseks valivad Keno mängijad 80 valiku hulgast kuni 20 numbrit. Individuaalsed loteriid määravad maksimaalse valiku, mille iga mängija saab teha. Seejärel maksab iga mängija panuse summa iga numbri eest.

Loosimise käigus valitakse 80 valiku hulgast juhuslikult 20 numbrit. Seda saab teha füüsiliselt (nagu reaalajas võrguloterii puhul) või juhuslike arvude generaatori (RNG) abil. Seejärel saavad mängijad väljamakseid numbrite eest, mis vastavad loosimisel valitud numbritele.

Iga loterii määrab oma võidutabeli, mis määrab, kui palju mängijad võidunumbrite eest saavad. Väljamaksete tabel määrab väljamakse baasmäära. Seejärel arvutatakse väljamakse, korrutades kokkulangenud numbrid (tabamus) ja mängija panuse maja baasmääraga. Sel põhjusel võivad mõned loteriid maksta sama arvu tabamuste eest erinevaid summasid. Mõned maksavad vähemate tabamuste eest rohkem.

Loteriid pakuvad ka jackpotte, mis põhinevad valitud tabamuste arvul, nt 7 tabamusega jackpot.

Kuidas Kenot mängida
Millised on võimalused Kenos võita?

Millised on võimalused Kenos võita?

Kenol on kolm versiooni – Kraapekaardid, Video Keno ja Live Drawings. Igal neist on erinevad koefitsiendid. Lisaks võivad samadel Keno versioonidel olla erinevates loteriides erinevad koefitsiendid. See on erinevate Keno pakkujate erinevate RNG-algoritmide ja erinevate maksetabelite tulemus.

Üldiselt peetakse Kenot aga halbade koefitsientide mänguks isegi siis, kui keegi saab Internetis loteriipileti, kuna kõigis versioonides on kõrge maja eelis.

Pick-7 ja Pick-8 on Keno mängijate seas enim eelistatud mängud. Nad kipuvad võitma rohkem auhindu, kuid võidavad väiksema tõenäosusega jackpoti. Keskmise vahemiku valikutel on mängijate jaoks alati kõige soodsamad koefitsiendid. Tavaliselt on need valikud 4, 5 ja 6. Algoritmide erinevuste tõttu on soovitatav kontrollida võidutabelit ja koefitsiente igal online loteriil, mida mängija mängib.

Paljud videokeno mängijad eelistavad mängida Pick 7 või Pick 8 mänge. Nad ei võida jackpotte, küll aga võidavad väiksemaid auhindu. Samuti ei sõltu koefitsiendid sellest, kas otsustatakse mängida Kenot võrgus või offline.

Millised on võimalused Kenos võita?
Väljamaksevõimalused, kui võidad Keno

Väljamaksevõimalused, kui võidad Keno

Nagu varem mainitud, maksevõimalused erinevad pakkujati. See tuleneb iga loterii võidutabeli reeglite erinevustest. Mõnes riigis teenib rohkem tabamust väiksemaid väljamakseid kui vähem väljamakseid. Samuti on oluline panus, mille mängija on teinud.

Vabadus, mis loteriidel on lotoreeglite koostamisel, muudab kindla väljamaksevalemi andmise keeruliseks. Siiski on oluline, et iga tabamus tõmbaks võitu, kuigi see võib kaasa tuua mängijad võita vähem, kui nad panustavad. Saladus on enne mängimist mõista kasiino tabelit. Õnneks on maksetabelid sirgjoonelised ja kergesti arusaadavad.

Väljamaksevõimalused, kui võidad Keno
Näpunäiteid ja nippe Keno mängimiseks

Näpunäiteid ja nippe Keno mängimiseks

Sarnaselt koefitsientidega ei ole lihtne leida ületamatuid nippe, kuidas Kenot nii võrgus kui ka väljaspool seda mängida. Üks nipp on aga järjekindlalt ühes mängida Interneti-loterii veebisait. See aitab mõista nende palgatabelit ja kuidas sellele vastavalt mängida.

Keno tulemused on sõltumatud, seega ei tule järjestuse leidmine kõne allagi. Kõik, kes räägivad kindlast Keno strateegiast, puhuvad lihtsalt kuuma õhku. Paljude mängude mängimine oleks parim reis, kuid see pole kunagi hea strateegia hasartmängude rahakoti jaoks.

Mitme kaardi mängimine igas mängus hajutab riski ja suurendab löögivõimalusi. Nii on isegi siis, kui loterii puhul tasutakse vähemate tabamuste eest, on võimalik mängida palju numbreid ilma liiga palju lööke saamata. Regulaarne mängimine võib samuti aidata mängijal paremini aru saada maksetabelitest, mis tähendab, et nad saavad paremini teha strateegilisi otsuseid.

Näpunäiteid ja nippe Keno mängimiseks