10 Ameerika Ühendriigid parimat Lotot aastal 2023

Ameerika loteriidel on pikk ja rikkalik traditsioon oluliste avalike tööde ja sotsiaalhoolekande projektide toetamisel. Alates 1776. aastast on USA valitsus kasutanud raha kogumiseks loteriisid, alustades Vabadussõjast, mida rahastati riigi ühe esimese loterii tuludest.

Pärast loteriide varajast kasutamist oluliste projektide jaoks raha kogumiseks sai see idee kinni. Raha, et rahastada varaseid Ameerika projekte, nagu teede sillutamine ja kirikute ehitamine, saadi loteriifondidest.

10 Ameerika Ühendriigid parimat Lotot aastal 2023
Loterii ajalugu Ameerika Ühendriikides
Loterii ajalugu Ameerika Ühendriikides

Loterii ajalugu Ameerika Ühendriikides

Tegelikult toetasid mõned riigi asutajad loteriifondide kasutamist, sealhulgas George Washington, kes üritas edutult koguda raha Virginia Mountain Roadi ehitamiseks. Isegi Thomas Jefferson pidas loteriisid asendamatuks. Benjamin Franklin üritas edutult koguda raha, et osta Philadelphiast revolutsioonisõja kahur.

John Hancock rahastas edukalt Faneuil Halli ülesehitamist 1761. aastal. 1832. aastaks peeti kaheksas osariigis 420 loterii. Yale'i ja Harvardi kolledžihoonete ehitust rahastati loterii tuludest. Tegelikult rahastasid lõunaosariigid pärast kodusõja lõppu ülesehitustööd loteriidega.

Arusaam loteriist saadavate tulude kasutamisest valitsusprojektide rahastamiseks tuli Inglismaalt. 1600. aastatel kasutas Inglismaa loterii tulu Jamestowni koloonia rahastamiseks.

Ülemkohus otsustas 1878. aastal, et loteriimängud demoraliseerivad Ameerika kodanikke ja Kongress keelas posti kasutamise loteriimängude reklaamimiseks. Need toimingud ei ole aga peatanud enamikku USA osariike valitsuse juhitavate loteriimängude legaliseerimisest.

1898. aastal monopoliseeris Louisiana Lottery Company (LLC) loteriid Louisiana osariigis, müües rohkem kui 20 miljonit dollarit. Rohkem kui 90 protsenti LLC eraloterii vahenditest pärinesid väljastpoolt Louisianat. Erirongid toimetasid regulaarselt tuhandeid kviitungeid ettevõtte New Orleansi peakorterisse. Kuna firma asutaja maksis altkäemaksu, vältis äri maksude tasumist.

LLC teenis 48 protsenti kasumit isegi pärast ettevõtte makstud ulatuslikke altkäemaksu. Lisades müümata piletid tünni, kust võidunumbrid välja valiti, võltsis ettevõte sageli süsteemi, et võita oma auhinnaraha. President Benjamin Harrison mõistis hukka hoolimatute lotoagentuuride tegevuse ja Kongress keelas loteriipiletite teisaldamise osariigi piires või posti teel. Louisiana loterii skandaalidest tulvil süsteem muutis riigi üldsuse arvamust loteriidest üldiselt.

Loterii ajalugu Ameerika Ühendriikides
Tänapäeva loterii

Tänapäeva loterii

20. sajandi alguses hakkas avalikkus loteriidesse soodsamalt suhtuma. 1963. aastal kogus New Hampshire loosimiste abil raha hariduse jaoks. 1967. aastaks alustas New York loterii, mis teenis esimesel tegevusaastal enam kui 53 miljonit dollarit tulu. Võttes teadmiseks edu New Yorgis, käivitasid 1970. aastateks kaksteist osariiki loteriid. Osariikide valitsustele, kes ei taha makse tõsta, on loterii mõistlik valik.

Alates 60. aastatest on loteriid Ameerikas arenenud nii, et need hõlmavad paljusid hasartmängude vorme, nagu näiteks kraapimis- ja kohevõitu pileteid. Mitmed olekujoonised, nagu Mega Millions ja Powerball, on äärmiselt populaarsed.

Tänaseks on suhtumine loterii saanud täisringi. Tegelikult teatavad mõned uuringud, et enamik ameeriklasi kiidab veebiloterii heaks. Isegi need, kes ei osale, suhtuvad loterii mängimisse positiivselt. Gallupi 2014. aasta küsitlus märkis, et 62 protsenti elanikkonnast arvab, et loterii on moraalselt vastuvõetav. Osariigi valitsuse korraldatavad loteriid on USA-s kõige populaarsem hasartmängude vorm. Tegelikult ei korralda osariigi loteriisid vaid viis osariiki, sealhulgas Utah, Nevada, Hawaii, Alaska ja Alabama.

2016. aastal teatas New York kõigist osariikidest suurimast loteriist saadavast tulust rohkem kui 8 miljoni dollariga. 2017. aastaks kulutasid USA elanikud loteriipiletite ostmisele üle 70 miljardi. Piiriäärsed osariigid saavad piiriülese müügi eest lisaraha sularahas, eriti suurte Mega Millionsi ja Powerballi jackpottide eest.

Tänapäeva loterii
Loterii tulevik USA-s

Loterii tulevik USA-s

Loteriitehnoloogia areneb jätkuvalt. Osariikide valitsused uurivad plokiahelat kui mängude tulevikku. Loterii puhul on usaldus hädavajalik. Plokiahela tehnoloogiat on praktiliselt võimatu häkkida ega muuta. Kiir-, loosi- ja muude loteriimängude puhul võib plokiahela tehnoloogia suurendada mängijate usaldust mängu tulemuse vastu. Tarbijate loterii mängimise viisi muutmine võib aga aega võtta.

Praegu pakub tipptasemel veebitehnoloogia panustajatele alternatiivset võimalust piletite ostmiseks ja loteriimängudes osalemiseks. Kuna loteriituru väärtus peaks järgmise paari aasta jooksul jõudma enam kui 625 miljardi dollarini, püüavad regulaatorid, valitsus ja administraatorid kasutada tehnoloogiat, et jälgida tarbijate piletite ostmisel tehtud kulutusi ja hõlbustada sujuvat ja täielikku kogemust. kõik asjaosalised.

Atraktsioon

Võrreldes muude mänguvõimalustega on võrguloterii koefitsiendid kurikuulsalt kehvad. Peavõidud on aga tohutud, mis on USA loteriipiletite ostjate peamine atraktsioon. Eelkõige suurendavad suured väljamaksete loteriid, nagu Powerball, piletimüüki, kui jackpot jätkub. Ameeriklased, kes ostavad loteriipileteid, fantaseerivad kohe miljonäriks saamisest.

Internetis

Interneti võimsus aitab ainult müüki suurendada. 2011. aastal said osariigid volitused veebiloteriitoodete levitamiseks. Justiitsministeerium andis välja memorandumi, milles selgitati, et traadiseadus kehtib ainult spordikihlvedude kohta. Seaduse selline tõlgendus avas tee online-loteriimängudele, mida mitmed osariigid on innukatele elanikele pakkunud.

Seadused

Ajalooliselt on õnnemängud aidanud avalik-õiguslikel ja eraõiguslikel asutustel USA-s raha koguda. Näiteks 1765. aastal korraldasid nii Harvard kui Yale raha kogumiseks loteriisid. Harvard alustas loteriidega raha kogumist peaaegu kümme aastat varem 1747. aastal. 1950. aastateks toetas legaalset bingot 11 USA osariiki. Tänapäeval on parimad loteriisaidid legaalsed 48 osariigis, Puerto Ricos, Neitsisaartel ja Columbia ringkonnas. Wyoming alustas hiljuti loteriitegevust 2013. aastal. Kõik piletiloteriid on USA osariigi juhitud ja neil on riikliku loteriikomisjoni litsents.

Loterii tulevik USA-s
Populaarsed loteriid Ameerika Ühendriikides

Populaarsed loteriid Ameerika Ühendriikides

Powerball

Powerball on populaarne üle kogu riigi, tõmmates ligi mängijaid, kes on huvitatud suurte jackpotide võitmisest. Kui laupäeval ja kolmapäeval loositakse nädalas kaks korda, valivad mängijad võiduvõimaluseks viis numbrit vahemikus 1 kuni 69, millele lisandub Powerballi number vahemikus 1 kuni 26.

Mängu jackpot algab 20 miljonist dollarist ja jätkub kuni keegi võidab. Need, kes kaotavad, võivad võita ka muid auhindu, andes mängijatele võimaluse midagi võita 1:25. USA Powerballi loterii jackpoti võitjad võivad valida, kas saada raha iga-aastase maksena peaaegu 30 aasta jooksul või aktsepteerida kindlat rahasummat.

Mega miljonid

Ülemaailmselt populaarse mänguna Mega miljonid pakub mängijatele võimalust reedel ja teisipäeval loosidega miljoneid võita. Mängijad valivad viis numbrit vahemikus 1 kuni 70 ja lisaks Mega Balli numbri vahemikus 1 kuni 25. Nagu enamik loteriimänge, võivad tarbijad lubada loterii arvutisüsteemil valida juhuslikult genereeritud numbri.

Kui mängija on võidunumbri ära arvanud või USA loterii jackpoti tabanud juhuslike numbritega, võib ta oma võidud kätte saada. Mega Millionsi jackpoti koefitsient on aga kehv, vaid 1:302 miljonit. Õnneks on üheksa auhinnataseme puhul tõenäosus, et mängija võidab raha, 1:24. Sarnaselt Powerballile valivad võitjad, kas nõustuda kogu rahalise väljamaksega või iga-aastaste maksetega.

New Yorgi loto

New York Lotto pakub parimaid auhindu, suurim jackpot ulatus 72,5 miljoni dollarini. Sarnaste jackpotide koju viimiseks ostavad mängijad kaks korda nädalas loteriipileteid. Valides kuus numbrit vahemikus 1 kuni 59, on piletiostjal võimalus võita minimaalne jackpot 2 miljonit dollarit. Valides õige boonuspalli, võivad mängijad koju viia teise auhinna. Kui aga keegi ei võida, kasvab jackpot edasi.

Populaarsed loteriid Ameerika Ühendriikides
USA loterii makseviisid

USA loterii makseviisid

Vaieldamatult on MasterCard ja Visa kõige populaarsemad viisid parimate loteriipiletite eest tasumiseks veebis ja maismaaasutustes. Kuid kuna USA loto areneb ja rohkem mängijaid ostab pileteid Interneti-veebisaitidelt, muutuvad ka makseviisid. Siin on mõned viisid, kuidas USA loterii mängijad tegutsevad piletite eest tasumine.

Konto

Loteriipileti ostmiseks parimatel loteriisaitidel peavad USA mängijad avama konto volitatud veebisaidil. Tavaliselt on konto avamine lihtne protsess, mis hõlmab mõnda lihtsat sammu. Näiteks peab mängija esitama kontaktteabe, kinnitama e-posti aadressi ja identiteedi kinnitamise teabe. Pärast teabe kinnitamist võimaldavad enamik loterii veebisaite mängijal pileteid osta.

E-rahakott

E-rahakott annab klientidele võimaluse veebis raha hoiustada, hoida ja üle kanda. Krediit- või deebetkaarti kasutades kannab mängija raha e-rahakotti, mille loterii sait aktsepteerib. Mängijad võivad e-rahakotti raha kanda ka pangaülekandega. Mängijad kasutavad e-rahakoti konto rahastamiseks sageli muid e-rahakotte. Kandes raha USA loteriikontole e-rahakotiga, võib mängija osta pileteid ilma oma pangakonto või krediitkaardi andmeid loterii jaoks avaldamata.

USA loterii makseviisid
KKK-d

KKK-d

Mis on suurim Powerballi jackpot, mis kunagi Ameerikas võidetud?

Powerballi jackpoti rekord on 1,58 miljardit dollarit. Selle jagasid kolm võitjat, kes ostsid pileti Tennessee osariigis, Floridas ja Californias. 13. jaanuaril 2016 võitsid Marvin ja Mae Acosta Californiast, John ja Lisa Robinson Tennesseest ning David Kaltschmidt ja Maureen Smith Floridast enne maksukohustuste tasumist 528 miljonit dollarit.

Kõik võitjad otsustasid nõustuda 327 miljoni dollari suuruse ühekordse summaga. 2019. aastal sai õnnelik võitja mängu ajaloo suurima ühe võitjaga jackpoti. Võitja 768 miljoni dollari suurune annuiteet peaks tähendama, et Wisconsini elanik on määratud eluks ajaks.

Kuidas valivad võitjad annuiteedimaksete ja ühekordse rahalise väljamakse vahel?

Interneti-loterii võitjatele USA-s pakutakse tasumist kahel viisil: sularahas täismakse või iga-aastased maksed 29 aasta peale. Annuiteedil on suurem väärtus kui ühekordsel väljamaksel. Kahe väljamaksevõimaluse vahel valimine sõltub võitja eesmärkidest. Võitja valib sageli ühekordse väljamakse võimaluse, sest ta soovib kontrollida raha investeerimist.

Ühekordsed väljamaksed võivad aidata jackpoti võitjatel vältida pikaajalisi maksukohustusi ja anda võitjale raha aktsiatesse, kinnisvarasse ja muudesse suure tootlusega optsioonidesse investeerimiseks. Annuiteedi pikaajaliste väljamaksete puhul on aga maksusoodustused. Föderaalsed maksud ühekordselt väljamaksetelt võtavad kohe suure osa loteriivõidudest välja.

Kas USA-s on võimalik loteriivõitu garanteerida?

Jah, loteriipileti ostjal on võit garanteeritud, kui ta ostab piletid igale üksikule loteriinumbrikombinatsioonile. Enamiku mängijate jaoks pole see võrguloterii mängimise süsteem realistlik. Kuid keegi, kellel on miljoneid varuks, võib osta iga kombinatsiooni võimalusega 1 miljard dollarit või rohkem.

Kui jackpot kasvab, ostab enamik mängijaid pereliikmete või töökaaslastega basseinist pileteid, mis suurendab võiduvõimalusi, mida rohkem pileteid grupp ostab.

KKK-d

Viimased uudised

Loteriid erinevates riikides
2022-08-09

Loteriid erinevates riikides

Loteriimängud on paljudes riikides olnud esindatud juba üle sajandi. Valitsused kasutasid neid erinevate projektide jaoks tulude kogumiseks ja ka oma inimestele meelelahutuse pakkumiseks. Enamikus kohtades ei suhtutud loterii nagu muud hasartmänguvormid pahaks. Praeguseks on loteriid kogu maailmas endiselt väga populaarsed. Internet on muutnud need veelgi mugavamaks, kuna mängijatel on juurdepääs loteriidele isegi väljaspool oma riiki. Siin on riigiti mõned maailma suurimad loteriid.